Slovenská adventúra Gomo v traileri

10 októbra, 2012 Lukáš Kanik

Síce je slovenská scéna chudobná na hry, napriek tomu tu čas od času vyjde niečo, čo stojí za zmienku. Adventúra Gomo určite.

Ak máte radi Machinarium a podobné point-and-click puzzle adventúry, Gomo je práve pre vás. Hra pochádza od malej skupinky slovenských vývojárov, ktorí však predtým nemali žiadne skúsenosti a celý postup si študovali a učili sa počas vývoja. Vznikol z toho zaujímavý titul.

Vyvíjaný je na Flash platforme, ktorá autorom dovoľuje hru vydať na PC, Linux, alebo Mac. „Flash nám uľahčuje prácu so stovkami unikátnych animácií, ktoré v hre máme. Ďalšou výhodou sú nízke systémové nároky a build na iné platformy,“ hovorí Martin Baco z Fishcow Studia, ktoré na hre pracuje. Náklady na vývoj doteraz dosiahli len pár eur na použitý software.

 

14 mesiacov, ktoré hre autori venovali sa využili na vývoj herných mechaník, ktoré sadnú každému a na vychytanie chýb, ktoré sa počas vývoja naskytli. V point-and-click adventúre Gomo sa vžijete do postavičky Goma, ktorá hľadá svojho psa, takže vás čaká nie len objavovanie sveta ale zaujímavé scenérie, interiéry aj exteriéry a samozrejme mnoho logických úloh. Celá hra je ručne kreslená, čo jej dodáva na originalite a umeleckej hodnote.

Pozrite si trailer a dajte prosím lajk našim vývojárom :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oQcE7sjpIoY&feature=player_embedded[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články