Podporte slovenskú hru Sacred Fire na Kickstarteri

21 marca, 2017 Lukáš Kanik

Hlavnú postavu dabuje hlas Zaklínača. 

Slovenské nezávislé štúdio Poetic Studio dnes vydalo gameplay video pre svoje ťahové psychologické RPG Sacred Fire. Práve s ním sa pred pár dňami vydali na Kickstarter, kde by radi od fanúšikov vyzbierali 50 tisíc dolárov. Za 5 dní majú už 21 tisíc, takže sa zdá, že sa im túto sumu podarí vyzbierať. Avšak mohli by ste prispieť aj vy, ak chcete podporiť lokálny herný priemysel. Do konca Kickstarter kampane ostáva 22 dní.

Sacred Fire je ťahové RPG tvorené pohyblivými scénami, kde v súbojoch aktuálne rozhodujete o mnohých premenných. Napríklad viete v ťahu nepriateľa vyprovokovať, zaútočiť alebo zaujať obranný postoj. Takmer všetky tieto akcie sú vyjadrené percentami a tak je často na hráča vyvinutý tlak, do čoho by mal svoj ťah investovať a ktorá pravdepodobnosť mu príde ako rozumnejšia. Dokonca je v hre možnosť rozhodovať o živote ľudí, čo bude mať samozrejme dopad na vývoj hry. Oslobodíte dieťa a riskujete, že sa dôjde k potýčke, alebo sa budete prizerať?

Ako sa to bude hrať uvidíte v gameplay videu. Hlavnú postavu vo videu aj v hre dabuje Doug Cockle, herec známy najmä ako hlas Zaklínača v anglickej verzii.

Sacred Fire by malo vyjsť na PC, Xbox One a PlayStation 4 na Jar 2018.

Sledujte ma: