Cyberpunk 2077 Datum Vydania

ŠOK! Cyberpunk 2077 znovu odložený!

27 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Šokujúca správa – dátum vydania Cyberpunk 2077 odložili.

Štúdio CD Projekt RED na sociálnych sieťach oznámilo odloženie dátumu vydania hry Cyberpunk 2077. Pôvodný dátum vydania bol 19.11.2020, vývojári na začiatku Októbra potvrdili, že hra je hotová. To znamená, že hotová verzia mierila do lisovne a do distribúcie, ako aj na certifikáciu. Štúdio sľúbilo, že žiadne odklady sa už konať nebudú.

Zjavne hotová nebola a potrebuje ešte doladiť. Nový dátum vydania Cyberpunk 2077 je 10.12.2020. Hra vyjde súčasne na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Stadia, v kompatibilite aj na PS5, Xbox Series X a Xbox Series S.

Dátum vydania sa tak posunul o 21 dní. Vývojári vraj potrebujú viac času na to, aby hru doladili na všetkých 9 platforiem. Úplne im rozumieme, pretože za 21 dní sa dá optimalizovať verzia hry, ktorá beží najhoršie. Na druhej strane, v Decembri nevychádza prakticky žiadna veľká hra a tak môžu zasiahnuť viac hráčov.

Vývojári však potrebujú viac času aj na Day 0 patch, ktorý prinesie do hry všetky opravy a úpravy, ktoré sa nezmestili do verzie certifikovanej v Sony a Microsofte. Celé odôvodnenie odkladu hry si môžete prečítať na Twitteri štúdia.

Vývojári posledné týždne vo firme pracujú na nútených nadčasoch, aby hru dokončili. Viac o tom si prečítate v našom článku.

Cyberpunk 2077 čeština – oficiálne info

Sledujte ma: