Herní Vývojári

Šok! Hernému priemyslu stále dominujú bieli muži

6 februára, 2020 Lukáš Kanik

Stav o diverzite herného priemyslu v Británii šokuje.

Spoločnosť UKIE publikovala výsledky sčítania herných vývojárov vo Veľkej Británii, ktoré bolo zamerané na sledovanie diverzity medzi vývojármi. Z výsledkom sme sa dozvedeli šokujúci informáciu – hernému priemyslu v rozvinutej európskej krajine dominujú muži bielej pleti. Je to niečo nepredstaviteľné.

Prieskumu sa zúčastnilo až 3200 herných vývojárov, ktorí pracujú naprieč celým spektrom herného priemyslu. Štúdia prebiehala v mesiacoch September až Október 2017.

Výsledky? 70 percent ľudí pracujúcich v hernom priemysle sú muži, 28% sú ženy a dve percentá sú ľudia, ktorí sa neidentifikujú ani ako muži, ani ako ženy. Mužatky, respektíve iní transsexuáli. Samotná spoločnosť tento stav označuje ako alarmujúci, pretože práve UKIE sa snaží o väčšiu diverzifikáciu. Úprimne ale, koľko dievčat sa dá na štúdium programovania?

Ešte viac šokujúcejšia je ale rasová diverzita herných vývojárov. Len desať percent z nich sú černosi, aziati, alebo iné etnikum. 90% ľudí v Británii z herného priemyslu sú teda belosi, je to tiež rasa, ktorá zastupuje najväčší podiel manažérskych pozícií. UKIE ale dodáva, že toto číslo je vyššie, ako v iných odvetviach zábavného priemyslu. Takže práca v hernom priemysle je predsa len rozmanitejšia.

„Pozitívnou“ správou z tohto prieskumu je aj fakt, že až 21% ľudí z herného priemyslu sú zo skupiny LGBTQ+, 79% sú heterosexuáli. To je oveľa viac, ako v celonárodnej populácii Británie, kde je až 93-97% heterosexuálov.

Medzi pracujúcimi je až 28% cudzincov. Najviac z nich pochádza samozrejme z Európy, 9% pochádza z iných krajín sveta, ktorých je dokopy až 88.

Sledujte ma: