Destruction AllStars

Sony bližšie predstavilo prvú tohtoročnú exkluzivitu, Destruction AllStars

28 januára, 2021 Marek Jaroš

Nový State of Play nám ukázal, čo môžeme čakať od Destruction AllStars.

Už nejakú dobu vieme, že Destruction AllStars vyjde vo Februári. Stane sa tak už budúci utorok, 2. Februára, kedy si predplatitelia služby PS Plus budú hru môcť bezplatne stiahnuť. Ďalšími dvoma bezplatnými hrami bude Control: Ultimate Edition a Concrete Genie.

Sony včera na svojom YouTube kanáli uvolnilo nový State of Play, v ktorom nám firma svoju novú Playstation exkluzivitu bližšie predstavila.

O čom je Destruction AllStars?

Vašou hlavnou úlohou bude s hrdinom nasadnúť do auta a súperom spôsobiť čo najviac poškodenia, ako len viete. Vyberať si budete môcť z ponuky až 16 šampiónov. Niektorí budú zameraní viac ofenzívne, iní zasa defenzívne. Hra by mala ponúknuť pestrý mix hrdinov tak, aby si vybral každý svojho favorita. Každý z nich bude mať vlastné schopnosti a unikátne auto.

Okrem toho budú k dispozícií tri základné modely áut. Prvý model je zameraný na rýchlosť. Druhý je menší, oveľa mrštnejší. Tretí je väčší a stabilnejší. Viac vydrží, no príde o časť rýchlosti a obratnosti.

Počas toho ako hráte, zrážate nepriateľov a zbierate pick-upy roztrúsené po aréne, sa vám dopĺňa ukazovateľ Hero auto a Hero schopnosti.

Vývojári nám to v priloženom videu demonštrovali na hrdinke s menom Lupita. Tá je ofenzívne ladená a jej Hero auto za sebou necháva ohnivé stopy, ktoré spôsobujú damage hráčom, ktorí cez ne prejdú. Jej Hero schopnosť je podobná. Postava za sebou necháva podobné ohnivé stopy, no pri pohybe mimo auta. Čiže pri chôdzi alebo behu po aréne.

Každý hrdina vie skákať, behať, robiť kotúle a úskoky či behať po stenách. To všetko vám má pomôcť počas toho, ako ste mimo auta a snažíte sa dobehnúť k novému, do ktorého by ste nasadli. Dokonca viete na súperové auto vyskočiť a prebrať mu ho alebo ho zničiť.

Aké herné módy ponúkne Destruction AllStars?

Prvý herný mód nesie názov Mayham. V podstate ide o klasický deathmatch, kde môžete hrať buď solo, alebo spoločne s tímom. Vašou úlohou bude rozdať čo najviac damagu a zničiť toľko áut, koľko len viete. Samozrejme, hráč/tím s najvyšším skóre vyhráva.

Ďalší mód sa volá Carnado. Je to mód založený na boji dvoch 8 členných tímov. Vašou úlohou je kradnúť Gear od súpera. Kradnúť ho budete vrážaním, ničením či kradnutím nepriateľských áut. Takto nahromadení Gear pre váš tím však musíte potvrdiť. A to spravíte tak, že vaše auto nasmerujete do tornáda uprostred arény (odtiaľ je odvodený aj názov módu).

Tretí v ponuke bude mód s názvom Stockpile. Tu opäť raz zbierate Gear. Avšak, aby ste ho zdvihli, musíte vyjsť z auta a pozbierať ho pešky. Takto nahromadený Gear musíte odovzdať do banku. Tie sú na mape tri. V podstate ide o obdobu Control Point módu, ktorý poznáte z iných hier.

Destruction AllStars bude Game as a Service hra

Keďže sa hra pred začiatkom predaja Playstation 5 nepresadila, Sony sa ju rozhodlo odložiť. Je to pochopiteľné, keďže hráči dali prednosť hrám ako Spider-Man: Miles Morales, Demon’s Souls či Assassin’s Creed Valhalla.

Preto sa, zrejme aj po úspechoch hier ako Rocket League či Fall Guys, Sony rozhodlo hru zaradiť zdarma do PS Plus. Keďže ide primárne o multiplayerový titul, týmto krokom sa hra dostane k širokému zástupu hráčov. A to aj k takým, ktorí by po nej za iných okolností nesiahli. Takto si ho aspoň stiahnu a dajú mu šancu.

Vývojári už počas streamu povedali, že hru budú na pravidelnej báze rozširovať o nové herné módy, postavy, tančeky či skiny.

K väčšine skinov a tančekov sa dostanete aj hraním, vďaka ktorému budete zhromažďovať in-game menu, tzv. AllStar coiny. Avšak, niektoré veci si budete môcť odomknúť len za Destruction coiny. Tie sa budú dať kúpiť len na PS Store, za reálne peniaze. Dobrou správou je, že všetky takto získané veci budú mať len kozmetický charakter a neposkytnú žiadnu výhodu.

Marek Jaroš