PS Store

Sony čelí žalobe, že hry z PS Store predáva len na PS Store

6 mája, 2021 Lukáš Kanik

Digitálne kľúče sa už roky nedajú kúpiť v iných obchodoch.

Zhruba pred dvoma rokmi sa Sony rozhodlo zrušiť predaj digitálnych verzií hier z PS Store v iných obchodoch. Bolo totiž zvykom si kľúče kúpiť lacnejšie napríklad na Amazone, Best Buy alebo vo Walmarte. Tieto kódy stačilo na PS Store aktivovať rovnako, ako to majú aj iné obchody.

Sony dnes pre to čelí žalobe, ako informuje Bloomberg. Obmedzenie digitálneho predaja len na platforme PlayStation Store je podľa žaloby monopolné správanie a užívateľ nemá možnosť si digitálnu kópiu hry kúpiť inde.

“Monopol spoločnosti Sony umožňuje účtovať nadkonkurenčné ceny za digitálne hry PlayStation, ktoré sú výrazne vyššie ako ich fyzické verzie predávané na maloobchodnom trhu a výrazne vyššie, ako by boli na konkurenčnom maloobchodnom trhu s digitálnymi hrami,” hovorí text obvinenia.

Niektoré hry podľa žaloby stoja až o 175% viac v digitálnej forme na PS Store, ako v kamennom obchode.

Rozdiely sú však oveľa väčšie, ako uvádza žaloba. Ako príklad môžeme uviesť AC Odyssey, hru z roku 2018. V kamennom obchode u nás stojí 19 eur, na PS Store stojí 70 eur, čo je o 360% viac. Tieto rozdiely v cenách ovplyvňujú najmä ľudí, ktorí majú len digitálnu PS5 bez mechaniky.

Sony ukázalo PS5 hru novej generácie – Ratchet & Clank: Rift Apart

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: