Starfield logo

Sony chcelo exkluzivitu aj pre Starfield

22 septembra, 2020 Marek Jaroš

Sony rokovalo s Bethesdou aj ohľadom exkluzivity pre Starfield.

Včera podvečer prišla správa ako blesk z jasného neba. Microsoft kupuje ZeniMax Media a v rámci tejto akvizície získal aj Bethesdu a celé jej portfólio hier.

Mnoho hráčov sa tak začalo pýtať, čo sa stane s hrami ako Deathloop, či Ghostwire: Tokyo. Tie boli totižto ohlásené ako Playstation 5 exkluzivity a minimálne rok by sa na žiadnej inej platforme nemali objaviť. Avšak Phil Spencer sa v rozhovoroch vyjadril, že Microsoft kúpil Bethesdu so všetkým. Tým pádom aj so záväzkami. Čiže dohody, ktoré boli podpísané pred zmenou majiteľa, bude Microsoft rešpektovať. Bude to veľmi zvláštna situácia. Práva na hry patria Microsoftu, no ten hru vydá exkluzívne na konzolu od Sony.

Avšak, dnes sme sa dozvedeli ďalšiu zaujímavú správu. Sony rokovalo s Bethesdou o exkluzivite pre ďalšiu ich hru – Starfield. Je to nové, akčné sci-fi RPG. O hre sa vie toho stále málo.

Tieto rokovania trvali niekoľko mesiacov. Avšak nateraz, pochopiteľne, utíchli. Ťažko si len predstaviť, žeby Microsoft dovolil Bethesde podpísať exkluzívnu zmluvu so Sony.

Spencer: ZeniMax a Bethesdu necháme pracovať, sú v tom dobrí

Marek Jaroš