Sony Playstation 5

Sony chystá odpoveď na Xbox Game Pass

6 decembra, 2021 Marek Jaroš

Playstation Plus a Playstation Now by sa mali zlúčiť.

Už dlhšie je známe, a opakujeme to aj my v našom podcaste, stratégiou Microsoftu nie je predávať konzoly. Ich hlavným cieľom je mať čo najviac predplatiteľov svojej služby Xbox Game Pass.

A hoci Sony, ako historicky hardwarová firma, je viac zaťažená na počet predaných kusov svojej konzoly, aj táto firma si uvedomuje, že nemôže zaspať na poli predplatných služieb. Počas generácie Playstation 4 pomerne slušne vytiahli Playstation Plus, ktoré sa teraz blíži k 50 miliónom predplatiteľov.

Avšak, ak sa začneme rozprávať o cloudovom hraní, či o predplácaní si katalógu hier, ich služba Playstation Now výrazne zaostáva. Avšak, to by sa malo zmeniť. Na scénu by už čoskoro mala prísť odpoveď od Sony, aktuálne známa pod kódovým označením Spartacus.

Game Pass od Sony? Ponechá si meno Playstation Plus

Dobre informovaný novinár Jason Schreier vo svojom článku na Bloombergu píše, že Sony zlúči svoje dve predplatné služby a ponechá si názov Playstation Now. Tak by mala vzniknúť nová služba, ktorú aktuálne označujú ako Spartacus.

Táto nová služba by mala mať tri úrovne predplatného. Ten najzákladnejší by mal ponúknuť aktuálne vymoženosti služby Playstation Plus. Stredná úroveň by k tomu pridala aj katalóg PS4 titulov, eventuálne by obsahoval aj hry pre PS5. Najdrahšia úroveň by k tomu všetkému ešte pridala rozšírené demá, streamovanie hier a knižnicu klasických z PS1, PS2, PS3 a PSP.

Sony by malo túto službu priniesť ako na Playstation 4, tak aj na Playstation 5 už na jar 2022.

Zaujímavé by to mohlo byť v momente, ak by Sony takúto službu priniesla aj do svojich televízorov. Za pár eur mesačne by ste sa tak mohli hrať vďaka streamingu hry a odpadla by vám nutnosť si kúpiť akúkoľvek konzolu.

PS5 má na konte 13,4 miliónov predaných kusov, zisky Sony klesajú

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.