Sony

Rumor: Sony chystá Playstation Event, uskutočniť by sa mal v Auguste

7 júla, 2021 Marek Jaroš

Ukázať by sa mal God of War: Ragnarok a dostať by sme mali dátum vydania pre Horizon Forbidden West.

Už dlhšiu dobu sa šušká o tom, že Sony si chystá svoj vlastný event, na ktorom poteší svojich fanúšikov. Tí ostali právom smutní po tom, čo spoločnosť opäť chýbala na júnovej E3.

Sony má v príprave viacero titulov, na ktoré sa hráči právom tešia. Jedným z nich je aj God of War: Ragnarok, Ten bol oficiálne odložený na rok 2022. A hoci titul bol ohlásený už pred viac ako rokom, stále sme z neho nevideli žiadne zábery. To by sa však malo zmeniť už toto leto. Vôbec prvý trailer z hry by sme mali vidieť na Playstation Evente, ktorý je podľa nepotvrdených správ chystaný na August.

Ďalšou hrou, ktorá by sa na evente mala podľa informácií z redditu objaviť, je Death Stranding Director’s Cut. O tejto hre aktuálne vieme len toľko, že existuje. O čo všetko bude obsah jednej z najlepších hier roka 2019 rozšírený zatiaľ nevieme.

Ďalšie špekulácie hovoria o tom, že na evente by Sony malo potvrdiť dátum vydania pre Horizon Forbidden West. Hra sa nám detailnejšie predstavila koncom Mája. Aktuálne vieme len toľko, že hra mieri na vydanie okolo Vianoc. Korona však práce spomalila a tak sa aktuálne rozhoduje o tom, či by nebolo lepšie hru odložiť až na začiatok budúceho roka.

Bluepoint Games by sa malo stať oficiálne súčasťou Playstation Studios

Už niekoľko mesiacov sa špekuluje o tom, že Sony oficiálne kúpi štúdio Bluepoint Games. To v posledných rokoch pracuje výlučne na remakoch starších Playstation titulov. Preto by pre Sony dávalo zmysel, ak by si overených a zabehnutých vývojárov poistila a štúdio rovno kúpila.

Sony v posledných týždňoch očividne investuje do štúdií, keď oficiálne potvrdila akvizície štúdií Housemarque a Nixxes.

Práve pri oficiálnom ohlásení akvizície Hoursemarque sa mala japonská Sony na Twitteri prerieknuť, keď k novinke zavesila nesprávny obrázok, práve s logom štúdia Bluepoint Games. Očakáva sa, že práve potvrdenie tejto akvizície by malo byť zlatým klincom programu.

Každopádne, už zajtra, 8. Júla, by ste nemali zmeškať ďalší State of Play. Na ňom nám Sony ukáže 9-minút z hrania Deathloop a novinky z indie a third-party hier.

Sony odvysiela nový State of Play už tento Štvrtok

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články