Sony hovorilo o Playstation 5

Ten najvyšší potvrdil, že Sony pracuje na nástupcovi úspešnej Playstation 4.

Už to bude 5 rokov, odkedy vyšla táto generácia konzol. A tak sa pomaly, ale isto Sony a Microsoft chystajú na novú dobu ich herných zariadení. Niečo málo o svojich plánoch sa rozhovorilo Sony.

CEO Sony, Kenichiro Yoshida povedal v rozhovore pre Financial Times nasledujúcu vetu: “V tomto momente, jediné čo môžem povedať, je potrebné mať next-gen hardware.” Hoci priamo konzolu nenazval Playstation 5, dá sa očakávať, že Sony nebude s názvom nijako veľmi experimentovať.

Hoci o chystanej konzole nevieme prakticky nič, v hernom priemysle existuje zopár rumorov, o ktorých sa hovorí vážnejšie. Špekuluje sa, že Sony by malo predstaviť akýsi tablet, ktorý by sa dal pripojiť k viacerým zariadeniam. Doňho by sa hry streamovali, nakoľko toto odvetvie si získava čoraz väčšiu popularitu. Navyše, Sony by sa tak podarilo nájsť aj synergiu medzi hrami a filmami, o čo sa čoraz viac snaží.

Na druhej strane sú ale špekulácie, ktoré hovoria o zameraní sa Sony na e-sport. V Sony si majú uvedomovať popularitu a hlavne finančné možnosti e-sportu a tak by chceli priniesť poriadne silnú platformu, na ktorej by sa hry na e-sport akciách hrali. Tá by mala podobne, ako PS4 byť postavená na x86 architektúre, nakoľko si ju vývojári pochvaľujú.

 

Marek Jaroš

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem. Alebo s mojou priateľkou, Saši 🙂
Marek Jaroš
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site