PS5 System Software Update September

Sony konečne opravilo zásadný nedostatok systému PlayStation 5!

14 septembra, 2021 Lukáš Kanik

Po mesiacoch kritiky sme sa konečne dočkali kľúčovej aktualizácie.

Sony zajtra uvoľní nový veľký systémový update pre konzolu PlayStation 5 ale aj PlayStation 5 Digital. Update prinesie veľké množstvo zmien a noviniek, na ktoré hráči dlho čakali. Aj my sme často v podcastoch kritizovali jednu zásadnú vec, vďaka ktorej hráči na PlayStation 5 prichádzali o miesto aj o zážitok.

Pôvodne na PS5 nebolo jasné, aká verzia hry bola na konzoli nainštalovaná. Keď totiž PS4 hra dostala PS5 verziu, na konzoli ste mohli mať nainštalované obe a ani ste nevedeli, ktorú práve hráte. Hráči tak prichádzali o miesto na disku kvôli dvom rôznym verziám hry a navyše niekedy hrali PS4 verziu bez vedomia, že majú možnosť hrať lepšiu, PS5 verziu.

Nová aktualizácie prinesie novinku – PS4 a PS5 verzia budú jasne označené osobitne v hlavnej ponuke a osobitne ich uvidíte aj vo svojej knižnici nainštalovaných hier. Konečne tak môžeme z PS5 odinštalovať nepotrebné PS4 verzie.

Viac možností úpravy ovládacieho panelu

Ovládací panel, alebo ovládacie centrum plné drobných ikoniek na spodu obrazovky, bude teraz možné si upraviť a reorganizovať si na ňom ikonky. Môžete si tam pridať ikony, ktoré používate častejšie a schovať ikony, ktoré nepoužívate vôbec. Priamo z tohto panelu bude možné aj chatovať.

Funkcia Trophy Tracker vám priamo z ovládacieho centra zobrazí až päť trofejí, na ktorých aktuálne pracujete. Môžete ich tak mať poruke. Záznam videa po novom dokáže automaticky zaznamenať klip nie len pri získaní trofeje, ale aj pri inom významnom momente, napríklad pri zlepšení osobného rekordu.

3D zvuk aj s bežnými reproduktormi v televízore

Rovnako, ako PlayStation dokáže vytvoriť 3D zvuk na stereo slúchadlách, vďaka novej aktualizácii to dokáže aj na TV reproduktoroch. Majitelia slúchadiel Pulse 3D Wireless Headset sa určite potešia z ekvalizéra, ktorý pribudne do ovládania zvuku.

Možnosť rozšíriť si pamäť M.2 SSD diskom

Sony na svojom blogu zverejnilo videonávod s tým, ako do PlayStation 5 pridať M.2 SSD disk a rozšíriť si tak pamäť. Túto možnosť mali doposiaľ len testovací užívatelia, od zajtra si budeme môcť pamäť rozšíriť všetci.

Poslednou významnou novinkou je aj možnosť zahrať si PlayStation hry z konzoly na mobile cez remote play, tento krát však aj cez mobilné dáta. Sony odporúča rýchlosť 15 Mbps, ale remote play bude fungovať už s rýchlosťou 5 Mbps.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.