Sony má problém naceniť Playstation 5, cena komponentov je príliš vysoká

PlayStation 5 Design Devkit

Sony pri stanovení ceny Playstation 5 zvolilo taktiku vyčkávania.

Dobrým zvykom v Sony bolo stanoviť cenu konzoly vo Februári toho roka, v ktorom mala vyjsť. Avšak, tento rok bude iný.

Nedostatok komponentov vytlačil výrobnú cenu Playstation 5 príliš vysoko. Tá sa aktuálne vyšplhala až na 450 dolárov. Ak by Sony chcela konzolu predávať s podobnou maržou akú mala PS4 pri uvedení do predaja, Playstation 5 by stála niečo vyše 470 dolárov.

Sony zrejme chce ísť nižšie a tak sa vo firme rozhodli zvoliť vyčkávaciu taktiku. Stanovenie predajnej ceny zrejme budú odkladať až do posledného možného momentu. Už dlhšie je pritom známe, že Sony do úvahy bude brať aj cenu nového Xboxu.

Problémovými komponentami majú byť DRAM a NAND flash pamäť. Tých je momentálne nedostatok a tak ich cena ide, logicky, nahor. Podľa Bloombergu, v Sony momentálne prevládajú dva názorové prúdy.

Jeden z prúdov si myslí, že konzolu by mohli zo začiatku dotovať. Samozrejme s tým, že strata sa pokryje z peňazí, ktoré budú zarábať na PS Plus či podieľu z predaja softwaru. Iný názorový prúd si zas myslí, že by na konzole mali od začiatku zarábať, ako v prípade Playstation 4.

Nateraz dobrou správou však je, že Koronavírus nemá žiaden vplyv na výrobu novej konzoly.

Vyzerá to tak, že sen hráčov o cenovke na úrovni 399 USD/EUR je nadobro minulosťou. Oveľa reálnejšou cenou zrejme bude hladina o stovku vyššie, čiže 499 USD/EUR. Každopádne, to je na dnešnú dobu stále skvelá cena.

EXKLUZÍVNE: Cena PlayStation 5, dátum vydania, zoznam hier na PS5

Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site