Sony Playstation 5 State of Play

Sony má veľké plány, seriál The Last of Us má byť len začiatkom

13 januára, 2021 Marek Jaroš

Film na motívy Uncharted má odštartovať novú éru.

Ak čo i len trocha sledujete smerovanie spoločnosti Sony ako takej, určite ste si všimli, že razia stratégiu One Sony. To v praxi znamená, že spoločnosť chce viac prepojiť biznis v rámci jednotlivých divízií spoločnosti. Pre nás, ako hráčov to znamená len jedno – vytváranie seriálov a filmov na motívy Playstation značiek.

Jim Ryan počas prezentácie na CES 2021 na adresu filmu Uncharted a seriálu The Last of Us povedal: “Toto je len začiatok expanzie našich príbehov do nových médií, kde chceme zasiahnuť ešte širšie publikum. Sony je spoločnosť vytvárajúca kreatívno-zábavný obsah a ten nebol ešte nikdy v histórií dôležitejší.”

Novú éru, kde Sony prenesie svojich hrdinov z konzoly do sveta filmov a seriálov, by mal naštartovať tak dlho odkladaný film Uncharted. Ten by mal prísť na plátna kín už v lete, konkrétne 15. Júla 2021. Zároveň len pred necelými troma týždňami Tony Vinciquerra, CEO Sony Pictures Entertainment, ohlásil, že Playstation Productions aktuálne pracuje na troch filmoch a siedmich seriáloch na motívy Playstation značiek.

Marek Jaroš