Marvels Spider-Man

Sony majiteľom Spider-Man nedá upgrade na PS5 zadarmo

24 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Za vylepšenú PS5 verziu si budete musieť zaplatiť znova.

Zatiaľ čo Microsoft robí všetko pre to, aby s hráčmi jednal otvorene a férovo, Sony pri niektorých rozhodnutiach šliape vedľa. Stalo sa tak pri Marvel’s Spider-Man, jednej z najobľúbenejších hier na PS4.

Spoločnosť oznámila, že nebude ponúkať upgrade Marvel’s Spider-Man z PS4 na PS5 zdarma, ako to robí väčšina firiem. Vylepšená PS5 verzia hry bude iba súčasťou hry Miles Morales Ultimate Edition, čo je 70 dolárový balík Miles Morales + Spider-Man.

Dokonca si nebudete môcť kúpiť Marvel’s Spider-Man upgrade osobitne za 20 dolárov. Toto bude umožnené len tým, čo si kúpia Miles Morales štandard a za 20 dolárov si následne dokúpia Ultimate Edition. Až potom dostanú PS5 verziu Spider-Man, takže znova to vyjde na 70 dolárov.

Rovnakú “chybu” spravilo štúdio 505 Games, keď upgrade hry Control ponúkol len tým, ktorí si boli ochotní zaplatiť len za Ultimátnu edíciu hry. Vydavateľ vtedy tvrdil, že existujúcim majiteľom Control na PS4 nie je možné dať upgrade na PS5. Napriek tomu sa to vďaka technickej chybe u vydavateľa podarilo.

Rovnako ako SONY, ani 505 Games nedovolí hráčom si za upgrade priplatiť. Získanie vylepšenej verzie na PlayStation 5 je podmienené kúpou Ultimátnej edície hry.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales sa ukázal v 7 minút gameplay videu

Sledujte ma: