Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Sony predalo už 32.1 miliónov PS5

Posledný štvrťrok 2022 bol rekordný.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation-5-PS5-Consoles

Na začiatku Januára 2023 Jim Ryan oznámil 30 miliónov predaných kusov PS5. Z novej finančnej správy pre investorov sme sa však dozvedeli aktuálne čísla predajov, ale aj to, koľko užívateľov má PlayStation Network. Údaje sú platné k 31.12.2022.

Firme Sony sa podarilo predať (teda vyviezť do obchodov) celkovo 32.1 miliónov konzol PlayStation 5. Z toho 7.1 miliónov konzol predali za posledné tri mesiace roka 2022, čo je o 3.1 milióna viac, ako pred rokom. Podarilo sa im vďaka tomu, že Sony uvoľnilo do predaja konzoly PS5 tesne pred Vianocami a to najmä vo forme bundlov s hrami.

PlayStation Plus si platí 46,4 miliónov užívateľov, čo je len o 1.6 milióna menej, ako pred rokom. Zdá sa, že pokles predplatiteľov sa zastavil.

PlayStation Plus Collection

Sony ohlásilo, že ruší Playstation Plus Collection

K 31.12.2022 Sony eviduje 112 miliónov aktívnych užívateľov vo svojej sieti PlayStation Network. Zhruba rovnako ich bolo aj pred rokom. Firme sa za posledný štvrťrok 2022 podarilo predať až 86.5 miliónov kusov hier, čo je o 6.2 milióna menej, ako pred rokom za rovnaké obdobie. Firma vďaka launchu God of War Ragnarok predala až 20.8 miliónov kusov first-party hier, čo je skoro dva krát viac, ako pred rokom. Ragnarok totiž predal za prvé tri mesiace až 11 miliónov kusov.

God-of-War-Ragnarok-Screenshot_07

God of War Ragnarok predal viac ako 11 miliónov kópií!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry