Playstation hry na PC banner

Sony prekvapivo oznámilo presný počet predaných hier na PC

26 mája, 2022 Lukáš Kanik

Takto sa predávajú PlayStation exkluzivity na PC.

Hotová hra, vyvíjaná na PC, potom portovaná na PlayStation. Bola by škoda ju nevydať na PC. Práve s vidinou ľahko zarobených peňazí Sony začalo vydávať svoje PlayStation exkluzivity aj na PC. Prekvapivo dnes zverejnili aj oficiálne počty predajov týchto hier.

Bývalé PlayStation exkluzivity je možné kúpiť na Steame aj na Epic Games Store. Hovoríme o hrách ako God of War, Horizon Zero Dawn aj Days Gone.

Horizon Zero Dawn na PC predal 2,39 miliónov kusov (12% celkových predajov) a Sony zarobil 60 miliónov dolárov.

Days Gone predal 852-tisíc kusov, čím prispel na účet sumou 22,7 miliónov dolárov. Posledná vydaná exkluzivita God of War predala 971-tisíc kusov a zarobila 26,2 milióna dolárov.

Hoci Sony v obchodnom roku 2021 predajom PC hier zarobilo len 80 miliónov dolárov, v obchodnom roku 2022 odhaduje priam neuveriteľný nárast až 300 miliónov dolárov. Z takej sumy už sa dá zaplatiť vývoj ďalších dvoch hier.

Zatiaľ jedinou ďalšou oznámenou PC hrou je Uncharted: Legacy of Thieves Collection, ktorá zatiaľ nemá dátum vydania. Sony navyše plánuje na PC tento rok vydať 15-20% svojich nových hier. Toto číslo by sa malo zdvihnúť až na 30% do konca roku 2025.

Sony investuje 300 miliónov do first-party hier, vyjdú nie len na PlayStation

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.