Playstation logo

Sony sa pochválilo predajmi svojich konzol, Playstation 5 je už zisková

4 augusta, 2021 Marek Jaroš

Playstation 4 predala viac ako 116 miliónov kusov. PS5 sa prehupla cez 10 miliónov.

Sony v posledných dňoch zverejnila svoje ekonomické výsledky a tak tu máme najnovšiu dávku čísel, ktoré nám prezradia, ako sa Playstation konzolám darí. A aj napriek pandémií a problémom s čipmi ide o skvelé výsledky.

Už niekoľko dní vieme, že predaje konzoly Playstation 5 sa prehupli cez hranicu 10 miliónov. Konkrétne ide o 10.1 milióna predaných konzol. Za obdobie Apríl – Jún tak Sony predalo 2.3 milióna konzol. Nič sa tak nemení na pláne v aktuálnom fiškálnom roku predať 14.8 milióna PS5 konzol.

Dobrou správou pre Sony však je, že konzola s mechanikou je už zisková. Tá bez mechaniky (model za 399 eur) sa stále predáva so stratou, no tú Sony pokrýva z predaja iného hardwaru. Napríklad z Playstation 4.

Predaje Playstation 4 sa prehupli cez 116 miliónov konzol

Dnes už old-gen konzola Playstation 4 predala okolo 500-tisíc kusov. Vďaka tomu sa jej celoživotné predaje dostali na úroveň 116.4 milióna predaných konzol. Na to, že sa o generácií PS4/X1 v roku 2013 rozprávalo ako o tej poslednej, ide o skvelé čísla.

Služba Playstation Plus má aktuálne 46.3 milióna aktívnych predplatiteľov.

Predával sa aj software. Za Q2 sa kombinovane pre PS4 a PS5 predalo 63.6 milióna hier. Z toho 10.5 milióna pripadlo hrám, ktoré vydalo Sony. Z toho Ratchet & Clank: Rift Apart predal 1.1 milióna a Returnal niečo málo cez 560-tisíc.

Získajte Apple TV+ na 6 mesiacov zdarma vďaka Playstation 5

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.