Sony stále nepovolilo cross-platform multiplayer pre War Thunder

War Thunder

War Thunder bol launch hrou pre Playstation 4.

Vyzerá to tak, že cross-platform multiplayer nebude povolený každému. Teda, aspoň to nám vychádza z toho, ako sa Sony zachovalo voči vývojárom War Thunder.

Ale poďme pekne po poriadku. War Thunder bola jedna z prvých hier, ktoré ste si mohli na Playstation 4 zahrať. Bol to launch titul a navyše bol free-2-play. A ako jeden z prvých priniesol aj cross-play funkciu. To znamená, že konzolový hráči si mohli zahrať v multiplayeri s tými z PC.

Avšak, Sony sa dlhé roky bránilo tomu, aby umožnili skutočný cross-platformu multiplayer. To sa stalo až minulý rok, keď Sony dala zelenú pre Fortnite. Na jednej mape sa tak môžu stretnúť hráči z PC, PS4, XBOX One, ale aj z mobilu či Switchu. A o niečo podobné sa snažia aj vývojári War Thunder, no márne. Celú ich snahu blokuje Sony.

Pripravený od začiatku

“Od absolútneho začiatku na Playstation 4 War Thunder bol cross-platform hrou. Jedna z prvých hier tejto generácie. PC hráči môžu hrať s priateľmi na Playstation 4 či XBOX One. Avšak jediný cross-play, ktorý nie je povolený, je ten medzi konzolami. Pýtali sme sa Sony na to už niekoľkokrát. Či už pri tom ako sme vydali XBOX One verziu hry, alebo aj vtedy keď Sony povolila cross-platform. Doteraz sme nedostali povolenie. Po technickej stránke sme plne pripravený prejsť na cross-platform multiplayer. Od začiatku sme boli, nakoľko hra tak bola vyvíjaná.” povedal CEO Gaijinu. Štúdia, ktoré za hrou stojí.

Nateraz je tak otázne, ktorá hra bude ďalšou. Po Fortnite sa to podarilo ešte Rocket League. Podobný cross-play by si pýtal napríklad aj taký Minecraft. No osobne si neviem predstaviť, žeby Sony naplno otvorila svoje brány hre, ktorú vyvíja Microsoft.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site