Sony Playstation 5 Playstation Showcase

Sony vyžaduje od vývojárov, aby vytvárali časové demá pre hráčov s PS Plus Premium

26 apríla, 2022 Lukáš Kanik

Týka sa to najmä tých väčších.

Sony sa začína pripravovať na spustenie novej služby PlayStation Plus rozdelenej do troch cenových kategórií. Tá najdrahšia – PS Plus Premium za 16,99€ mesačne, ponúkne predplatiteľom aj možnosť vyskúšať si hry pred kúpou.

Sony síce túto možnosť sľubuje, ale ešte nemá zaistenú podporu u vývojárov. Server Gamedeveloper priniesol informácie o tom, že Sony začína od mnohých vývojárov vyžadovať, aby takéto časovo obmedzené demá vytvorili.

Podľa výpovede vývojárov, Sony požaduje od všetkých hier, ktoré stoja viac ako 34 dolárov, aby mali časovo obmedzené demo. Demo musí mať minimálne dve hodiny.

Vývojári musia svoje časové demo vydať najneskôr do troch mesiacov od vydania plnej hry. Musí byť dostupné pre PS Plus Premium užívateľov najmenej 12 mesiacov. Dobrou správou však je, že toto nariadenie nebude retroaktívne a vývojári nemusia robiť demá pre už vydané hry.

Sony túto požiadavku poslalo vývojárom cez vývojársky portál platformy PlayStation, zakomponovalo ju do podmienok vydávanie titulov na PS.

Menší vývojári svoje demá vydávajú počas Steam Game Festivalu. Tí väčší však musia na vytvorenie dema vyčleniť viac prostriedkov a nie je jasné, ako sa im táto „investícia“ len pre PS Plus Premium užívateľov vráti. A či vôbec. Každopádne je to ďalšia vec, v ktorej Sony pristupuje k vývojárom agresívnejšie, ako by sa patrilo.

Indie vývojári ostro kritizujú Sony za prístup, vyberanie poplatkov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články