Space Engineers Planets_15

Ako vyzeral rok 2019 pre jednu z najúspešnejších českých hier – Space Engineers?

13 januára, 2020 Lukáš Kanik

A čo plánujú do roku 2020?

České štúdio Keen Software House si v roku 2019 mohlo na konto pripísať niekoľko skvelých úspechov. Z ich hry Space Engineers sa stala jedna z najúspešnejších hier z Česka (na Slovensku jej nemá čo konkurovať) a odrazilo sa to na celkovej popularite na Steame. Šéf štúdia, Marek Rosa, sa s úspechmi v roku 2019 pochválil na blogu a aj v tlačovej správe, ktorú sme dostali.

Hra sa dostala z Early Access do plnej verzie vo Februári 2019. Do hry sa pri tomto vydaní prihlásilo o 220% viac hráčov, ako v predchádzajúci mesiac. Základňa hráčov sa teda minimálne zdvojnásobila, oproti roku predtým.

V recenziách hra zbierala najmä pozitívne hodnotenia, na Steame má Space Engineers momentálne hodnotenie 93% z nedávnych recenzií. Podľa slov vývojárov sa príjmy z hry zdvojnásobili oproti predchádzajúcemu roku.

Počas roka 2019 vyšli do hry až štyri veľké updaty. Ako vyzerala hra počas vydania z Early Access prezentuje toto vývojárske video:

Keen Software House sa môže pochváliť aj niekoľkými cenami. Na Steame hra získala platinové ocenenie za najlepšiu Early Access hru v roku 2019. Na oceneniach herných vývojárov strednej a východnej Európy hra získala cenu za najlepšiu technológiu. Tú si vývojári v KSH navrhli a naprogramovali sami.

Aké sú plány vývojárov do roku 2020?

Keen Software House chce v roku 2020 vydať Xbox One verziu Space Engineers, ktorá bola odprezentovaná v Novembri. Tejto verzii momentálne venujú vývojári 100% svojho času.

Každých pár mesiacov chcú vydať veľký update tak, ako to robili doteraz a to pre obe verzie hry. Zároveň budú vývojári skúmať, ktorý engine sa najviac hodí do budúcnosti pre Space Engineers. Prenos hry z jedného enginu do druhého nie je jednoduchá záležitosť, ale benefitovať by z toho mohli ako hráči, tak aj vývojári.

V roku 2020 by mal tím začať pracovať aj na novej hre. Detaily k tomuto projektu ale samozrejme ešte nepriniesli, keďže pôjde len o návrhovú etapu projektu.

Česi a Slováci dokázali spraviť lepšiu hru ako Star Citizen, Space Engineers dostáva update

Sledujte ma: