[Spekulace] Might & Magic X na dosah?

17 marca, 2013 DF

Nový díl fanoušky zbožňované série Might&Magic na dosah. Ale koho?

Nejspíše všichni, kdož pamatují skvělé chvíle, strávené ve vynikajících old school dungeonových hrách, převedených do tehdy nové podoby – sice Might&Magic VI, VII a částečně i VIII (i když ten cheat s draky autorům jen tak nezapomeneme), by rádi viděli pokračování, které bude převedeno s láskou a pokorou a hlavně staromilskými principy a atmosférou na obrazovky našich Full HD monitorů.

Legend of Grimrock do určité míry ukázalo, že to možné je, ačkoliv ten se v mnohém držel spíše praotce Dungeon Mastera a kdo staré díly M&M pamatuje, tak ví, že do komplexnosti to tehdy už pochopitelně byla úplně jiná liga.

Na oficiální stránce franchise Might&Magic, kterou má v současné chvíli pod patronátem Ubisoft, se objevila všeříkající mozaika, dávající dohromady tušit, že nový díl této ságy by nemusel být pouhým snem všech příznivců čistokrevného RPG. Otázkou však zůstává, kdo bude hru vyvíjet. Asi nemůžeme očekávat, že se do byznysu vrátí pánové z New World Computing, takže mírné obavy o výsledné kvality díla nejspíše jsou na místě. Na druhou stranu, horší, než legendárně špatný devátý díl, jenž přinesl nepříliš úspěšnou snahu o převod série do plnokrevného 3D, to může být jen těžko. Ačkoliv..

http://might-and-magic.ubi.com/universe/en-US/x.aspx

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články