Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Spencer uznáva, že minulý rok bol na Xbox exkluzivity slabý

Tento rok sa to má rapídne zmeniť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Exklusive Games 2023

Xbox síce minulý rok lákal na Game Pass, zlacnel svoje konzoly pred Vianocami a mesačne má viac užívateľov ako PlayStation, vyšlo pomerne málo exkluzivít. Nie že by ich na strane Sony vyšlo viac, ale na PS5 vyšli skutočné klenoty. 

Naopak, rok 2022 bol pre Xbox extrémne slabý. Vyšli len menšie hry ako As Dusk Falls, re-release Age of Empires, Pentiment, finálna verzia Grounded a DLC do Forzy. Nič viac. 

Xbox Game Pass Wallpaper

Chystá Microsoft ešte lacnejší Game Pass, s reklamami?

Phil Spencer, šéf Xboxu v rozhovore pre IGN uznal, že ich záväzok priniesť viac hier sa im nepodarilo naplniť. "Naším záväzkom voči fanúšikom je, že musíme neustále vydávať skvelé hry, ktoré si ľudia môžu zahrať na našej platforme, a to sme v roku 2022 bezpochyby neurobili dostatočne," povedal Spencer. "A v zásade je to na mne. Ja som šéfom tohto biznisu."

"Záväzok, ktorý máme voči našim zákazníkom, aby sme pokračovali v poskytovaní skvelých hier, beriem vážne, tímy ho berú vážne a rok 2022 bol v hrách príliš slabý," dodal Spencer. 

Aby upokojili názory, že Xbox nevydáva hry, rozhodli sa dropnúť novú hru Hi-Fi Rush okamžite, ako bola hotová. Vydali ju počas Developer Direct a medzi hráčmi zožala obrovský úspech

Hi-Fi Rush Game Wallpaper

Tango Gameworks nečakane vydalo novú hru Hi-Fi Rush!

Ešte tento mesiac Xbox vydáva re-release hry Age of Empires 2: Definitive Edition na konzoly a štúdio Rare vytvorilo aj remaster hry GoldenEye 007. 

Už v Apríli má vyjsť nový Minecraft Legends, o dva týždne neskôr vyjde Redfall, nová FPS hra od Arkane. Prvý polrok by mala vyjsť aj stratégia Ara: History Untold, ktorú Xbox Game Studios vydáva.

V lete by mala vyjsť nová Forza Motorsport, ktorú sme videli tiež na Developer Direct. V Júni má vyjsť veľká expanzia do The Elder Scrolls Online, aj keď táto hra je dostupná aj na PlayStation, takže nejde o exkluzivitu. Age of Empires IV vyjde tento rok na konzoly Xbox a tento rok príde aj dlho očakávaný Starfield od tvorcov Fallout a Skyrim. Xbox tento rok dostane aj S.T.A.L.K.E.R. 2, ktorý si zahráme len na PC a Xboxe či ďalšie exkluzivity tretích strán.

Xbox má okrem týchto titulov ešte ďalších 14 AAA hier vo vývoji. Dátumy vydania zatiaľ nepoznáme a nevieme, či niektorá stihne vydanie v roku 2023.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox sa rozrastie o ďalšiu Unreal Engine 5 exkluzivitu

Xbox sa rozrastie o ďalšiu Unreal Engine 5 exkluzivitu

Xbox sa stane centrom hier bežiacich na UE5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox Showcase + Starfield Direct budú vysielané v 4K a 60FPS, s CZ/SK titulkami

Xbox Showcase + Starfield Direct budú vysielané v 4K a 60FPS, s CZ/SK titulkami

Microsoft si dáva záležať.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft chystá Xbox Mobile Game Store, prísť by mohol už v roku 2024

Microsoft chystá Xbox Mobile Game Store, prísť by mohol už v roku 2024

Od budúceho roky vstúpi do platnosti Digital Markets Act od Európskej Únie.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ktorý herný vydavateľ zarába najviac? Nie je to Xbox, ani PlayStation

Ktorý herný vydavateľ zarába najviac? Nie je to Xbox, ani PlayStation

Zoznam najväčších hráčov v hernom priemysle.