Spider-Man Xbox Microsoft

Spider-Man mohol byť aj na Xboxe, Microsoft nemal záujem

23 mája, 2022 Marek Jaroš

Microsoft sa v tom čase chcel sústrediť na vlastné značky.

V posledných rokoch sme si zvykli, že ak sa povie v súvislosti s hrami slovo Spider-Man, asi každému napadne Sony, Playstation a štúdio Insomniac Games. Avšak, stačilo málo a Spider-Man mohol byť kľudne aj na Xboxe.

Totižto, ako odhaľuje kniha The Ultimate History of Video games, Volume 2: Nintendo, Sony, Microsoft, and the Billion-Dollar Battle to Shape Modern Gaming, Microsoft si túto príležitosť nechal ujsť pomedzi prsty.

Kniha obsahuje rozhovory s viacerými dôležitými osobami z videoherného priemyslu. Medzi inými napríklad aj s Jay Ongom, ktorý je výkonným viceprezidentom Marvel Games. Podľa jeho slov sa všetko zomlelo ešte v roku 2014, kedy Marvel kontaktoval ako Sony, tak aj Microsoft s tým, či by nechceli spolupracovať na AAA tituloch na základe značiek Marvelu. „Stratégiou Microsoftu bolo zameranie na ich vlastné značky, nechali to tak,“ hovorí Ong.

A ako to bolo ďalej už všetci dobre poznáme. V Septembri roka 2018 vyšiel Spider-Man ako exkluzivita na Playstation 4. Odvtedy predal viac ako 20 miliónov kópií. koncom roka 2020 vyšiel spin-off Spider-Man: Miles Morales, ktorý tiež predal viac ako 5 miliónov kusov. V príprave je aj Spider-Man 2 a Wolverine, obe v štúdiu Insomniac Games.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.