Splinter Cell Remake hra Ubisoft

Splinter Cell Remake oficiálne vo vývoji

16 decembra, 2021 Lukáš Kanik

Pobeží na Snowdrop Engine.

Ubisoft na svojich stránkach konečne oficiálne oznámil vývoj novej hry Splinter Cell. Nepôjde však o sequel, ani remaster niektorej zo starších hier. Značka Splinter Cell sa na nové platformy vráti ako remake.

Vývoj Splinter Cell Remake povedie kanadské štúdio Ubisoft Toronto. Práve tam sídlia veteráni tejto série a práve toto štúdio v roku 2013 priniesli poslednú hru tejto IP – Splinter Cell Blacklist.

Snowdrop Engine je v Ubisofte už dobre zaužívaný engine, ktorý poháňa hry The Division, Avatar: Frontiers of Pandora ale aj novú Star Wars hru. Tento engine vraj vývojárom poskytuje nástroje na rýchlu iteráciu a v hre Splinter Cell využijú moderné efekty nasvietenia a hry s tieňom.

Splinter Cell Remake sa má držať pôvodných hier

Vývojári chcú stavať na originálnych hrách, ktoré si hráči obľúbili. Remake tak nebude open-world ale pôjde o klasickú singleplayerovú hru. Gameplay sa bude držať predlohy a hráči budú mať možnosť vojsť do misie, postup si naplánovať, využiť rôzne gadgety a vyjsť z nej bez toho, aby ich vôbec niekto spozoroval.

Vývoj hry je stále len v skorej fáze a tak nie je známe, kedy z nej uvidíme prvé zábery a kedy vyjde. Ubisoft má vo vývoji ešte Splinter Cell na VR.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.