Spoločnosť Pokémon na konferencii oznámila množstvo noviniek

Event v Tokiu priniesol aj oznámenie nového veľkého RPG Pokémon.

Tokijská konferencia spoločnosti Pokémon odhalila tri nové hry na Nintendo Switch, nový herný ovládač a tiež náznak toho, čo by mohlo prísť v budúcnosti. Zoberieme to odzadu zo záveru konferencie, kde bolo oznámené nové veľké RPG Pokémon. Vyjde ale až v roku 2019 exkluzívne na Nintendo Switch a žiadne bližšie detaily k hre nemáme. Pravdepodobne ju uvidíme na E3, alebo ešte neskôr v tomto roku.

Nová oznámená hra na Nintendo Switch aj mobilné platformy je aj Pokémon Quest. Hra bude zdarma (aspoň jej úvodná časť) a ponúkne kockovanú štylizovanú grafiku aj originálny herný štýl, ktorý sme ešte vo svete Pokémon hier nevideli. Ide o akčné izometrické RPG a ovládať budeme priamo Pokémonov. Dobrou správou je, že Pokémon Quest je zdarma na stiahnutie na Nintendo Switch už od dnes, na Google Play a Appstore vyjde neskôr v Júni.

Pokémon: Let’s Go, Pikachu and Pokémon: Let’s Go, Eevee naopak vyjdú exkluzívne na Nintendo Switch a ide už o štandardné platené tituly. Vytvorené boli podľa predlohy hry z roku 1998 – Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition, ide teda o štandardné Pokémon RPG, v novej grafike, s novými efektami. Edícia Pikachu a Eevee označuje len Pokémona, ktorý bude spolu s trénerom brázdiť svet. Hra bude prepojená s mobilnou aplikáciou Pokémon Go, v ktorej si v reálnom svete môžete nachytať Pokémonov. Nintento Switch edíciu môžu hrať aj dvaja hráči naraz vďaka optimalizácii pre jeden ovládač Joy-Con. Switch verzia taktiež využíva rovnaký systém chytania pokémonov, ako mobilná hra Pokémon GO.

Ešte väčšou novinkou je však herný ovládač v tvare Pokélopty. Poke Ball Plus je pohybový ovládač s jedným joystickom, vďaka ktorému môžete ovládať spomínané hry a zároveň funguje aj mimo hry ako úschovňa Pokémona. Svojho Pikačua tak môžete hocikedy prebudiť kdekoľvek vonku. Ako to funguje v akcii si môžete pozrieť v oficiálnom traileri.

Poke Ball Plus Controller

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Jeden komentár

  1. fredy píše:

    toto musim mat

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site