Xsolla Web Shop Info

Spoločnosť Xsolla spustila Web Shop, výhodnejší platobný systém pre mobilné platformy

4 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári ušetria na poplatkoch pre Google a Apple

Americká spoločnosť Xsolla je známa svojim riešením pre spracovanie platieb pre rôzne videohry. Štúdiá ako Valve, Twitch, Roblox, Ubisoft, Epic Games a KRAFTON využívajú nástroje Xsolla na budovanie svojich launcherov či in-game obchodov pre monetizáciu obsahu.

Firma teraz uviedla novinku Xsolla Web Shop – sadu nástrojov pre monetizovanie obsahu pre vývojárov mobilných hier. Xsolla tak reaguje na zmeny, ktoré priniesol súdny proces Epic vs. Apple (Epic žaluje aj Google). Súd totiž nariadil spoločnosti Apple, aby na svojich zariadeniach iOS povolil aj iné platobné metódy, ako Apple Store. Vývojári tak už nemusia odovzdať Apple 30% zo svojich príjmov ako doteraz.

Vývojári cez Xsolla Web Shop ušetria a zvýšia príjmy

Na mobilný trh tak vstúpila práve Xsolla, ktorá od vývojárov požaduje podiel len 5%, čo je najmenej zo všetkých platforiem na trhu. Vývojári mobilných hier môžu cez Xsolla Web Shop vybudovať svoj vlastný in-game obchod, jednoducho upravovať jeho vzhľad či sledovať svoje príjmy v jednoduchých štatistikách.

Výhodou systému Xsolla je to, že vývojári nemusia do svojho herného shopu manuálne pridávať platobné metódy, Xsolla ich podporuje až 700, vrátane tých, ktoré sú najviac využívané v Ázii. Vývojári aplikácií tak môžu svoje tituly ponúkať skutočne celosvetovo, vo viac ako 250 krajinách. Aj v tých, kde sa nepoužívajú kreditné karty. Vďaka tomu môžu vývojári aplikácií a hier zvýšiť svoje príjmy až o 40%.

In-game obchod aj s fyzickým tovarom, či možnosťou zakúpiť ako dar

Xsolla Web Shop podporuje tvorbu kampaní, zliav, predplatného (napríklad battle pass) ale aj možnosť kúpiť herné itemy ako dar rodine, či priateľom. Okrem iného majú vývojári možnosť do obchodu pridať aj fyzický tovar.

V roku 2020 prebehlo 45 % z celosvetových platobných transakcií digitálne či mobilne, čo z nich globálne robí najobľúbenejšiu platobnú metódu. Odhaduje sa, že do roku 2025 sa toto číslo zvýši na viac ako 60 %.

V prípade, že sa vývojári rozhodnú svoje mobilné hry preniesť na web, in-game sa prenesie tiež. Firma k tomu všetkému spracuje daňové záznamy a autori hier sa nemusia starať ani o predpisy COPPA, či GDPR.

Viac informácií o systéme Xsolla Web Shop pre autorov mobilných hier nájdete na oficiálnej stránke.

Čiastočné víťazstvo Epicu: Apple musí povoliť v aplikáciách aj iné platobné možnosti

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.