CD Projekt RED Logo Black

SPRÁVA DŇA: CD Projekt RED pod útokom hackerov, sieť prelomená

9 februára, 2021 Lukáš Kanik

Hackeri nechali vývojárom odkaz a ukradli cenné dáta.

Spoločnosť CD Projekt RED na sociálnej sieti oznámila, že ich servery a interná sieť bola napadnutá hackermi. Tento kyberútok prelomil zabezpečenie spoločnosti a hackeri získali prístup k všetkým dátam spoločnosti.

Hackeri podľa všetkého získali prístup ku kompletnému zdrojovému kódu hier Cyberpunk 2077, The Witcher 3 a Gwent. Hackerom sa tiež podarilo dostať sa k dokumentom účtovníctva, administratívy, personálneho oddelenia, k dokumentom investorov a ďalším.

Hackeri sa v CD Projekt RED dostali k všetkým citlivým dátam, účtovníctvu aj zdrojovému kódu

Hackeri v odkaze tvrdia, že zakryptovali všetky dáta na serveroch ale zároveň vedia, že CD Projekt má zálohy všetkých dát. Hackeri tvrdia, že ak sa nedohodnú, predajú alebo zverejnia všetky dáta online. Dokumenty budú rozoslané herným novinárom. Vyhrážajú sa, že verejná mienka spoločnosti CD Projekt RED utrpí ešte viac a investori stratia záujem obchodovať s CD Projekt RED.

Toto všetko potvrdili samotní vývojári CD Projekt RED v stanovisku.

CD Projekt RED Hacker CyberAttack
CD Projekt oznámili, že hackeri skutočne získali všetky dáta a firma začala obnovovať zakryptované dáta zo záložných serverov. CD Projekt povedal, že nebude vyjednávať s hackermi a tak sa majú ľudia pripraviť na to, že dáta uniknú na verejnosť. Firma sa už pripravuje na dôsledky tohto úniku a podniká kroky na ochranu všetkých strán, ktoré budú ovplyvnené. Zároveň však potvrdil, že osobné údaje hráčov neboli súčasťou hackerského útoku.

Súčasťou úniku dát však môžu byť aj informácie o nových hrách poľského štúdia. Ak hackeri začnú uvoľnovať súbory a detaily, pravdepodobne sa dostaneme k informáciám o The Witcher 4. Podobný únik informácií pred pár týždňami postihol aj Capcom, ktorý sa tiež stal terčom hackerov.

CD Projekt RED začal riadne vyšetrovanie a zabezpečenie svojej internej siete.

Spoločnosť momentálne čelí niekoľkým žalobám investorov za klamlivú reklamu v prípade Cyberpunk 2077. Hra bola stiahnutá z obchodu PS Store tesne po vydaní. Zverejnenie citlivých dát spoločnosti hackermi by znamenalo stratu dôveryhodnosti u investorov – keďže budú zverejnené aj finančné dáta, účtovníctvo, či personálne dokumenty. Akcie spoločnosti sa prepadli o 5% a naďalej klesajú.

Takto vyzerá odkaz, ktorý si vývojári našli od hackerov. Požadujú odpoveď od CD Projektu do 48 hodín:

CD Projekt RED Hacker CyberAttack Note

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: