Gearbox Embracer Group

Správa dňa: THQ Nordic sa spojilo s Gearbox Entertainment

3 februára, 2021 Lukáš Kanik

Embracer Group kúpilo Gearbox a stáva sa tak partnerom THQ.

Embracer Group AB (v minulosti Nordic Games, THQ Nordic) je švédska holdingová spoločnosť, ktorá vlastní niekoľko divízií v hernom priemysle. Momentálne operuje s vlastnými vydavateľmi THQ Nordic, Saber Interactive, Koch Media aj Coffee Stain Holding a získala aj ďalšieho veľkého vydavateľa.

Spoločnosť Embracer oznámila, že kupuje Gearbox Entertainment, americkú hernú spoločnosť za sumu 363 miliónov dolárov. Ďalšiu 1 miliardu dolárov Embracer vyplatí nasledujúcich šesť rokov v peniazoch, alebo akciách v prípade, že budú splnené ciele. Je to jedna z väčších akvizícií v hernom priemysle za posledné roky, najmä pri značkách, ktoré Gearbox tvorí a vlastní. Ide o značky Borderlands, Brothers in Arms alebo Homeworld, či Duke Nukem.

Gearbox za prvých 9 mesiacov v roku 2020 vygeneroval zisk 123 miliónov dolárov. Skupine Embracer by sa tak počiatočná investícia 363 miliónov mohla vrátiť už za dva roky. Gearbox Entertainment má momentálne viac ako 550 zamestnancov v mestách Texas a Quebec

Gearbox Entertainment Borderlands 3

Vývojárske štúdio Gearbox sa môže pochváliť viac ako 60 miliónmi predaných kusov hier Borderlands a 10 miliónmi kusov hier Brother in Arms. Štúdio vyvinulo dodnes viac ako 20 hier.

Vydavateľská časť štúdia – Gearbox Publishing – vydala niekoľko známych hier, ako Hello Neighbor (2017), We Happy Few (2018), Risk of Rain 2 (2019) aj Godfall (2020). V príprave je aj film Borderlands, ktorý tiež zastrešuje Gearbox.

Gearbox na PlayStation 5 odhalilo akčnú sekačku Godfall

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: