God of War PC Nvidia Geforce Now

SPRÁVA DŇA: Unikla databáza hier v GeForce Now, obsahuje hry Sony, Microsoftu a ďalších

13 septembra, 2021 Lukáš Kanik

God of War na PC potvrdený?

Ighor July, nejaký ruský hacker, sa trochu hrabal v kóde aplikácie GeForce Now od Nvidie, cez ktorú je možné hrať PC hry v cloude. Zmenou niektorých parametrov a vytvorením proxy servera, sa mu podarilo odomknúť celú databázu PC hier, ktoré majú vývojári Nvidia k dispozícii.

V databáze sa nachádza neuveriteľných 18476 hier a aplikácií, mnoho z titulov ešte ani nevyšlo a neboli ani oznámené. July ich však nemohol spustiť, lebo ich nemal zakúpené, mal ich však v knižnici. Väčšina z týchto hier a aplikácií má aj vlastnú stránku na GeForce Now, a tu sa už dostávame k leaknutým titulom.

God of War aj Horizon Forbidden West na PC?

Sony má v databáze GeForce Now bohaté zastúpenie svojich hier. Napríklad hra God of War z roku 2018 tam už má pripravenú stránku aj s odkazom na Steam verziu. Predpokladá sa, že hra vyjde na PC skôr ako God of War Ragnarok a Sony takto naláka viac hráčov na pokračovanie.

Na PC by sa podľa databázy mali objaviť aj hry Helldivers 2, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Déraciné, Returnal, Demon’s Souls, Ratchet & Clank, Sackboy: A Big Adventura a Ghost of Tsushima. Tiež je v zozname Uncharted: Legacy of Thieves Edition – oznámená oficiálne na PC len pred pár dňami.

Uniknuté hry Microsoftu

Na GeForce Now sú aj hry od Microsoftu. Sú medzi nimi Gears 6, Oxide, Project Holland (čo je nové Fable), Project Typhoon (to je Contraband, nová hra od Avalanche), Project Woodstock (nová forza), nová hra od The Initiative zatiaľ bez názvu, Halo 5: Guardians, Avowed, Kalimba, Indus aj Gravity.

Square Enix má v databáze hry Final Fantasy 7 Remake, Final Fantasy 9 Remake, Final Fantasy 16, Tomb Raider Anniversary ale aj Kingdom Hearts 4.

Potvrdené remastery troch dielov GTA?

Od Capcomu sa v databáze našli hry Resident Evil 4 Remake (vo vývoji), Street Fighter 6, Dragon’s Dogma 2 aj Monster Hunter 6.

Take Two tam zabudlo tri hry. Ide o Bioshock hru na rok 2022, Bioshock RTX remaster a trojicu hier GTA. Ide o remastery hier GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas, o ktorých sa už nejaký čas hovorí.

Od EA v databáze nájdeme hry Mirror’s Edge RTX Remaster, novú hru od Respawn Entertainment aj Titanfall 3. Crytek tam má napríklad Crysis 4 a Valve má v databáze GeForce Now titul Half-Life 2 Remastered.

Vývojári z Valve hrajú aj Nintendo hry, na emulátore

Ighor July zistil aj to, že na streamovacej službe GeForce Now je aj emulátor Dolphin. A spolu s ním aj hry, ktoré sú exkluzívne napríklad na konzolu Wii. Napríklad pri titule Super Mario Bros. Wii našiel obrázky s označením „Tajné“ čo by mohlo znamenať, že Nvidia prehráva hry z iných konzol cez emulátory. Alebo je to len pozostatok z testovania Nvidia Shield platformy, cez ktorú chcela Nvidia pred časom priniesť Nintendo hry na čínsky trh.

Vtipné na tom je, že July informáciu o tejto bezpečnostnej diere poslal do Nvidie už pred niekoľkými mesiacmi. Nikto sa mu však neozval a tak to dnes zverejnil všetko na internet.

Jez Gorden z portálu Windows Central verí, že leaky sú pravdivé a mnoho z nich sa v krátkom čase potvrdí. Niektoré z položiek v databáze však môžu predstavovať aj zrušené projekty či hry, ktoré zrušené ešte len budú.

Celý report od Julyho nájdete na stránke Medium.

PS4 God of War asi vyjde na PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články