Half-Life 3

SPRÁVA DŇA: Zabudnite na Half-Life 3, alebo akékoľvek pokračovanie

12 januára, 2017 Lukáš Kanik

Insider z Valve odhalil, prečo sa nikdy nedočkáme Half-Life 3.

Obrovské interview ohľadom Half-Life 3 zverejnil Andrew Reinder, redaktor GameInformeru. Mal možnosť sa rozprávať s insiderom z Valve, ktorý konečne objasnil jednu z najväčších záhad herného priemyslu za posledné desaťročie. Objasnil, prečo sme dodnes nevideli žiadnu evidenciu existencie Half-Life 3, alebo Epizódy 3. A tiež to, prečo pravdepodobne veľké pokračovanie ani nikdy nevznikne.

V skutočne rozsiahlom rozhovore insider priblížil vývoj novej Half-Life hry. Ako už vieme, vo Valve vládne už niekoľko rokov anarchia a skutočne tam vznikne len málo projektov. Namiesto toho vývojári pracujú na čom chcú, na prototypoch, ktoré v drvivej väčšine vedenie firmy zmietne zo stola. Takto vznikajú drobné projekty, na ktorých pracujú aj desiatky ľudí, insider hovorí dokonca o projekte ktorý vytvoril až 40-členný tím.

Mnohé z týchto prototypov sa volali Half-Life. Dokonca vo firme vznikla aj Half-Life real-time stratégia. Avšak žiadny z týchto projektov nepritiahol pozornosť dostatočnú na to, aby sa odklepol ako hlavný projekt firmy. Všetky projekty Half-Life umierajú len chvíľu po tom, čo vzniknú. A ľudia potom strácajú viac a viac chuti pustiť sa do ďalšieho Half-Life prototypu. Vraj je tu niečo s treťou epizódou, čo vôbec nesedí Gabenovi ani manažmentu Valve.

Insider tiež povedal, kedy malo Valve najväčšiu chuť tretiu epizódu vytvoriť. Bolo to tesne po vydaní Half-Life 2 Episode 2, kedy boli ešte všetci nahypovaní a mnohí vývojári chceli tento hype udržať a pokračovať v značke, plánovali a vedeli, ktorým smerom sa ubrať. Ale to bolo posledné obdobie, kedy mal tím chuť robiť nové Half-Life. Po rokoch chuť opadla ako sa menilo Valve.

Insider tiež pripomenul, že Valve nikdy neoznámilo Half-Life 3, ale jediná zmienka o pokračovaní bola ešte po vydaní Half-Life 2, kedy Valve hovorilo o troch epizódach. Žiadny sequel nebol oficiálne sľúbený.

Insider tvrdí, že neexistuje vesmír, v ktorom by vzniklo Half-Life 3. Nápad priniesť plnohodnotné pokračovanie Half-Life 2 je mŕtvy. Ak nejaká Half-Life hra niekedy vyjde a bude to plnohodnotná hra, s predchádzajúcimi dielmi bude mať len pramálo spoločné.

Tak toto sme veru nechceli počuť. Ako skalnému fanúšikovi, ktorý na Half-Life 1 vyrastal a všetky časti niekoľko krát prešiel, prečítal knihu a snáď všetko okolo značky mi je do revu, že sa nikdy nedožijem vyvrcholenia príbehu Gordona Freemana. A nevyzerá to tak, žeby Valve chcelo značku niekomu požičať, napríklad fanúšikom, ktorí príbeh dokončia. Marc Laidlaw napísal skvelý príbeh, Valve zahodilo všetky šance.

Zabudnite na Half-Life 3. Navždy.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.