Avengers-Hawkeye-art

Square Enix: Toto je náš plán pre oživenie Marvel’s Avengers

26 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Hra je stále v strate.

Square Enix v týchto dňoch informuje svojich akcionárov o poslednom štvrťroku hospodárenia. Nebyť dobrých predajov Final Fantasy VII Remake, firma by mala veľké problémy. Kvôli vydaniu Marvel’s Avengers sú v strate 7 miliárd Yenov, čo je cca 56 miliónov eur.

Marvel’s Avengers sa navyše doteraz ani len nezaplatil. Od vydania uplynuli už dva mesiace (naša recenzia je tu) a hra stále negeneruje zisk. To znamená, že sa ešte nezaplatil ani jej vývoj v Crystal Dynamics ani veľký svetový marketing.

Hru vraj chcú zachrániť pumpovaním DLCčiek, ale ani prvé nevydali načas

Prezident Square Enix, Yosuke Matsuda hovorí o pláne, ako hru ešte zachrániť: “Nižšie úvodné predaje dobehneme ponukou dodatočného obsahu v druhej polovici obchodného roka.”

Prvé DLC – Kate Bishop alias Hawkeye – príde už 8. Decembra 2020. Presne dva dni pred vydaním najočakávanejšej hry roka, Cyberpunk 2077. Drvivá väčšina hráčov Avengers tak o dva dni prejde do Cyberpunku, alebo budú sledovať svojich obľúbených streamerov.

Pôvodne malo toto DLC vyjsť už v Októbri. Square Enix ho ale odložilo a dokonca odložili aj PS5 a Xbox Series X verziu hry.

Avengers hrá menej ľudí ako tri roky starú českú hru Kingdom Come Deliverance

O tom, že hra je mŕtva, sa často rozprávame v našich podcastoch. Aktuálny peak je 1477 hráčov naraz na Steame, čo je o tretinu menej, ako má česká singleplayer hra Kingdom Come Deliverance.

Square Enix do Avengers skutočne plánuje množstvo hrdinov. Už pred vydaním unikol zoznam nových 15 hrdinov, medzi ktorými je Ant-Man, Black Panther, Captain Marvel, Doctor Strange aj Vision.

Avengers je mŕtve, na PC to hrá menej ako 1000 ľudí, matchmaking zlyháva

Sledujte ma: