Star Citizen Reclaimer

Star Citizen od ľudí vyzbieral pol miliardy dolárov

21 septembra, 2022 Lukáš Kanik

Vydanie je stále vo hviezdach.

Star Citizen, najväčší scam v histórii herného priemyslu, prekročil v crowdfundingu hranicu 500 000 000 dolárov. POL MILIARDY DOLÁROV, eur, a v prepočte dvanásť miliárd českých korún.

Toľko peňazí prispeli ľudia na hru, ktorá vo svojej väčšine existuje len na papieri. Crowdfunding bol spustený v roku 2012 a štúdio Cloud Imperium Games potrebovalo na dokončenie Star Citizen vyzbierať 2 milióny. Sľubovali 100 hviezdnych systémov, MMO vesmír a množstvo herných mechaník.

Crowdfunding sa neskôr presunul na oficiálne stránky, kde si ľudia mohli do hry zakúpiť vesmírne lode, alebo špeciálne balíčky. Len vďaka zakúpenej lodi sa totiž môžete dostať do aktuálnej alpha verzia, ktorá pôsobí ako tech demo chystaných fíčur.

Hra Star Citizen mala vyjsť v roku 2014, po prehodnotení cieľov však bola odložená. A je odkladaná dodnes. Singleplayerová časť Squadron 42 bola od hry Star Citizen oddelená a vyjsť mala v roku 2016.

Je rok 2022 a nikto nedokáže povedať kedy a či vôbec Star Citizen vyjde. Momentálne je to len skvele vyzerajúce tech demo, Chris Roberts má o dve jachty viac a niektorí v hre utopili tisícky dolárov na JPGčka vesmírnych lodí.

Face2Face: V živote som nehral zabugovanejšiu hru, ako Star Citizen

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články