STAR WARS Jedi_ Fallen Order™_20191117173613

Star Wars Jedi: Fallen Order mala byť úplne iná hra, bez Jediov

11 januára, 2020 Lukáš Kanik

Lucasfilm si hru predstavovali inak.

Keď pred pár rokmi Game Director Stig Asmussen predstúpil pred Lucasfilm s konceptom novej hry, odmietli ho. Asmussen totiž prišiel priamo zo Sony Santa Monica a po vývoji God of War chcel pre EA vytvoriť Star Wars hru zameranú na súboje. Lucasfilm mal ale iný názor a hru si predstavovali inak. Nový Star Wars od Respawn nemal byť vôbec o Jedioch.

Lucasfilm vtedy vývojárom navrhol, aby hra bola o blasteroch a bounty hunteroch. No tím ľudí v Respawne bol zložený tak, aby pracovali na Star Wars hre so svetelnými mečmi, nie na strieľačke. Asmussen teda musel Lucasfilm presviedčať o tom, že vytvoriť hru s poctivými súbojmi a svetelnými mečmi bude lepší nápad. A to aj napriek tomu, že Respawn má pevné základy práve na FPS strieľačkách.

Lucasfilm k značke Star Wars pristupuje konzervatívne. Filmové štúdio ani nechcelo, aby v hre boli použití Jediovia, maximálne tak ľudia, ktorí ovládajúp silu. Aby mohli vývojári v hre Star Wars Jedi: Fallen Order vôbec použiť slovo Jedi a Jedi tematiku, museli si to doslova vydupať. Prečo takto Lucasfilm pristupovalo sa vývojári z Respawnu nikdy nedozvedeli. Museli sa riadiť pravidlami frančízy a trvalo niekoľko mesiacov, než bol herný koncept bojovej hry schválený.

Nakoniec to dopadlo na výbornú. Zo Star Wars Jedi: Fallen Order sa stal jeden z najlepších titulov Star Wars univerza vôbec a súbojový systém je najsilnejšou stránkou hry. V našej recenzii sme hru ohodnotili takto:

“Za mňa najväčšie prekvapenie roku 2019. Od hry som nič nečakal a dostal som jednu z najlepších Star Wars hier, aké som kedy hral. Pútavý príbeh, skvelé charaktery, epické momenty, výborný soundtrack a hlavne, náročné súboje sú garanciou toho, že sa budete baviť. Pre fanúšikov Star Wars je to povinnosť.”

Star Wars Jedi: Fallen Order – Recenzia

Sledujte ma: