Star Wars Jedi Fallen Order EA

Star Wars priniesli EA viac ako 4 miliardy dolárov

3 februára, 2021 Marek Jaroš

Robiť Star Wars hry sa EA zrejme oplatilo. A končiť sa nechystajú.

EA dnes zverejňuje svoje finančné výsledky a my sa vďaka tomu dozvedáme kopu zaujímavostí. Už vieme, že Battlefield 6 sa nám ukáže na jar a vyjde koncom tohto roka. Taktiež vieme, že ich predplatná služba EA Play má už 13 miliónov aktívnych hráčov.

Prvým Star Wars titulom, ktorý EA po podpísaní exkluzívnej zmluvy s Disney prinieslo, bol Star Wars: Battlefront. Ten vyšiel ešte v roku 2015. Druhým bol Star Wars: Battlefront 2, ktorý prišiel v roku 2017. Zrejme najúspešnejšou hrou bola Star Wars Jedi: Fallen Order z roku 2019. Minulý rok zas vyšlo Star Wars: Squadrons.

Tieto 4 hry dokopy predali 52 miliónov kópií na všetkých platformách. Navyše, pre EA vygenerovali príjmy v hodnote 3 miliárd amerických dolárov. Ďalšiu miliardu vygenerovala free-to-play mobilná hra Star Wars: Galaxy of Heroes. Aj to ukazuje dôležitosť mobilných hier pre firmy, ktoré podnikajú v hernom priemysle.

Samozrejme, od týchto 4 miliárd si musíme ešte odrátať peniaze na vývoj či marketing. Tak či onak, vývoj Star Wars hier je pre EA zaujímavým biznisom. Aj preto s vývojom hier z tohto univerza neprestávajú. A to aj napriek tomu, že prišli o exkluzivitu. Po novom môžu Star Wars hry vyvíjať aj iné štúdia. Prvou nie-EA Star Wars hrou bude open-world titul od Ubisoft Massive.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš