Starfield Gameplay video

Starfield ukázal prvý gameplay, planéty, streľbu, tvorbu postavy

12 júna, 2022 Lukáš Kanik

Konečne prvý pohľad na očakávaný Starfield.

Bethesda nesklamala svojich dlhoročných fanúšikov a konečne priniesla poriadny pohľad na Starfield – očakávané vesmírne RPG. Tvorcovia Fallout tak jadro svojich hier posúvajú o level vyššie po každej stránke.

Vývojári dnes ponúkli vôbec prvý gameplay a všetky zábery boli in-game. Na začiatku sme mali možnosť vidieť úvod jednej z misií, ktorá nás zavedie na mesiac Kreet. Táto časť gameplayu bola však menej zaujímavá a nie celkom podarená, keďže bolo vidieť nízke FPS počas hrania.

Nasledovala ukážka toho, čo môžeme od Starfieldu očakávať. Todd Howard predstavil prepracovaný editor postavy, ten najlepší, aký kedy v hrách vytvorili. Nasledovali ukážky iných NPC postáv, rôznych miest, ale aj iných planét. Nebude chýbať ani editor vašej vesmírnej lode, do ktorej si môžete naverbovať posádku.

Starfield bude obsahovať viac ako 100 hviezdnych systémov a tisícku planét a mesiacov, na ktoré môžete pristáť. Niečo podobné ešte v roku 2012 sľuboval Star Citizen.

Dátum vydania Starfield bol potvrdený na rok 2023 pre platformy PC a Xbox. Síce presný dátum nepoznáme, vieme to, že Starfield vyjde najneskôr v Júni 2023.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.