Štatistiky webu CentrumHer.eu za rok 2013

1 januára, 2014 Redakcia

Tak ako každý rok, aj tento sa chceme s vami podeliť o štatistiky webu za uplynulý rok, aby ste vedeli ako na tom sme.

Pre web CentrumHer.eu to bol bezpochyby najúspešnejší rok od jeho fungovania. Trhali sme rekordy v každom smere a vy si práve teraz môžete prečítať, v čom sme sa zlepšili a čo všetko sme vám priniesli. Nezabúdajte, že to všetko robíme zadarmo, nikto nám neplatí, nikto nás nevlastní, všetci chodíme do školy a do práce a webu sa venujeme vo voľnom čase.

Aj preto nás teší, že podľa Google Analytics návštevnosť oproti roku 2012 stúpla o 3,5 krát! Z niekoľkých tisícok návštev mesačne sa teraz stali desaťtisíce a dúfame, že tento trend si udržíme aj naďalej vďaka vám aj tým, že nás budete navštevovať každý deň, aj napriek tomu, že nie vždy zvládame pridať novinky. Sú tu však obsahové kategórie na témy, ktoré proste nestarnú a je radosť ich čítať aj po nejakom čase. Zamierte hlavne do kategórií Kauzy, Face2Face alebo Spravodajstvo, kde nájdete to najzaujímavejšie z herného priemyslu.

Najčítanejšími a najkomentovanejšími článkami za rok 2013 boli vďaka prvému umiestneniu vo vyhľadávači Google:

https://www.centrumher.eu/ako-to-vyzera-s-pc-verziou-gta-v/
https://www.centrumher.eu/hororove-hry-roku-2013-budeme-sa-bat/
https://www.centrumher.eu/e3-dead-space-3-v-cestine/
https://www.centrumher.eu/crysis-s-okuliarmi-oculus-rift-ako-realita/
https://www.centrumher.eu/porovnanie-playstation-4-vs-xbox-one-v-tabulke/

Teraz poďme na redakčné a organizačné štatistiky. Počas roka sa k nám pridali títo noví redaktori:

Patrik Kellner – Goron369
Marek Jaroš – Marek98
Michal Holečko – Michaelsfsk

Jan Janoud – ukončil pôsobenie
Maťo Jurčák – ukončil pôsobenie
Matěj Verner – ukončil pôsobenie
Michal Tomala – ukončil pôsobenie
Jakub Gubala – ukončil pôsobenie

A tento rok nás opustili aj dvaja redaktori, ktorí boli s nami už dlhšie a to skvelý videorecenzista Michal Šafránek a moja dlhoročná pravá ruka – Benjamín Maďorán. RIP. Okrem hore spomenutých sa nám hlásilo na post redaktora veľa ľudí, nie každého sme zobrali a tých, ktorých sme zobrali to po pár týždňoch alebo mesiacoch omrzelo a bohužiaľ si pár minút denne na web nenašli. Takže miesta pre redaktorov máme stále otvorené a tešíme sa na nových záujemcov.

Teraz prejdem na články, ktorých bolo tento rok rekordné množstvo. A zároveň ich porovnám s rokom minulým, aby ste si spravili obraz, ako sme pokročili.

Rok 2013Rok 2012
1818 článkov celkovo, z toho:633 článkov celkovo, z toho:
10 videorecenzií4 videorecenzie
45 recenzií30 recenzií
14 preview a dojmov19 preview a dojmov
28 článkov z GamesComu40 článkov z GamesComu
79 článkov z E3 201249 článkov z E3 2012
16 zberateľských kúskov7 zberateľských kúskov
162 krátkych aktualít75 krátkych aktualít
15 súťaží o hodnotné ceny8 súťaží
283 užívateľov k 31.12.2013115 užívateľov k 31.12.2012

Aj tento rok sme sa dostali na GamesCom a ako jediná redakcia na Slovensku sme priniesli dojmy a fotky z každého dňa najväčšej svetovej výstavy videohier v Kolíne. Reportáž nájdete v samostatnej sekcii GamesCom 2013.

Malú poznámku mám k počtu užívateľov. Síce sme zaznamenali kopu nových registrovaných, ale len málo z vás naozaj komentuje obsah a využíva plné možnosti svojho profilu, ktorý široko ďaleko na iných weboch nenájdete. Máme zavedený systém rankov, profilové obrázky, nástenky užívateľov a posielanie správ, či pridávanie priateľov, vlastne to celé funguje ako malá sociálna sieť. Za aktivitu na webe vám udeľujeme body a sme radi, že niektorí z vás nás navštevujú poctivo každý deň. Všetky možnosti profilu na CentrumHer nájdete tu. Nezabudnite, že ku komentovaniu článkov nemusíte mať u nás profil, môžete komentovať aj cez Facebook plugin.

Ešte chceme tiež poprosiť, aby ste si na našich stránkach a podstránkach vypli AdBlock, plugin vo vašom prehliadači, ktorý blokuje reklamy v prípade, že ho máte nainštalovaný. Reklamy na webe nám pomáhajú zaplatiť server, mail a hosting domény.

Nejaké zmeny chystáme aj v roku 2014 ale o tých asi až neskôr, keď bude všetko pripravené. Zatiaľ vám chceme poďakovať za skvelý rok, dvíhanie návštevnosti a propagovanie webu a dúfame, že nás budete navštevovať ešte viac, budete nás posúvať kamarátom a známym, lajkovať našu Facebook stránku a komentovať články, pretože z toho máme najväčšiu radosť.

Ešte raz všetkým želáme šťastný Nový rok 2014, nech sa vám darí v reálnom, aj virtuálnom živote a držte nám palce v novom roku.

Redakcia

Redakcia
Sleduj nás