CentrumHer 2019

Štatistiky webu CentrumHer.eu za rok 2019

8 januára, 2020 Redakcia

O drobné štatistiky stránky sa s vami podelíme aj tento rok.

Tak ako predchádzajúci rok (Štatistiky webu za rok 2018), aj tento rok si môžete pozrieť pár čísel o tom, ako sa nám v redakcii darilo. Aj tento rok sme na webe zaviedli nejakú tú novinku, vďaka čomu sa nám podarilo vytvoriť viac originálneho obsahu. Rok 2019 bol pre nás mierny a neplánovali sme žiadne veľké zmeny, v podstate sme sa len snažili prinášať zaujímavé novinky vždy, keď nám to čas dovolil.

Zatiaľ čo v roku 2018 sme dosiahli významné míľníky (prvá účasť na E3 v Los Angeles, mediálne partnerstvo na MČR 2018), v roku 2019 ich bolo menej. Aj v roku 2019 sme sa zúčastnili na E3, no tento rok bola E3 veľkým sklamaním. Svoju tlačovú konferenciu ne nej nemala napríklad ani SONY a prišli sme o prezentácie veľkých titulov. Vyzerá to tak, že všetko smeruje na E3 2020, kde vydavatelia ukážu nové konzoly a next-get tituly.

V roku 2019 sme začali spoluprácu s dvoma externými redaktorkami. Alexandra Jalšovská a Veronika Ďureková sa prihlásili do nášho programu pre externých recenzentov a podarilo sa im za niekoľko mesiacov zrecenzovať úctyhodný počet hier. Tieto dve recenzentky dokopy zrecenzovali 23 hier. Do programu recenzentov sa prihlásilo oveľa viac ľudí, ale rezignovali v momente, keď sme od nich žiadali, aby napísali nejakú ukážku textu. Pýtali sme sa, prečo sa niekto hlási na miesto recenzenta, keď nechce písať recenzie? Vďaka týmto dvom dievčatám sme však vytvorili viac originálnych článkov, čo sa páči aj Googlu. Ďakujeme im za každú recenziu!

Z Googlu a z Android služby Discover k nám prišlo o 23% viac návštev, ako v roku 2018. Na priamu URL adresu k nám prišlo o 7% viac návštev a zo sociálnych sietí k nám prišlo o 11% viac užívateľov, ako v roku 2018. Z Facebooku prišlo 76% užívateľov a z Instagramu 22% užívateľov. Celkovo nám tak počet užívateľov v priemere vzrástol o 18%.

Príjmy z reklamy oproti roku 2019 sa zvýšili o 32%, nové reklamné jednotky sme nezavádzali a reklamy na webe je stále tak akurát. Teda, nikto sa nesťažoval a budeme radi, ak si na našich stránkach vypnete AdBlock. Za rok 2019 vaše blokovače reklám zablokovali až 116-tisíc zobrazení.

Štatistiky článkov

Rok 2019

1045 článkov, z toho:
54 recenzií
6 preview a dojmov
86 článkov z E3 2019
22 súťaží na Facebooku o viac ako 60 hier

Rok 2018
1310 článkov celkovo, z toho:
39 recenzií
4 preview a dojmov
112 článkov z E3 2018
28 súťaží na Facebooku o viac ako 40 hier

V roku 2020 plánujeme ešte viac rozšíriť možnosť recenzovať menšie hry aj ďalším externým redaktorom. Marek popri škole už uvažuje nad technickým prekopaním tejto stránky. Hoci v rýchlosti načítania na trhu vynikáme, technický stav backendu nie je moc dobrý a chceli by sme na ňom zapracovať. Musíme sa zbaviť integrovaných pluginov, ktoré zbytočne zaťažujú administráciu stránky.

Čo sa eventov týka, uvidíte nás na Mistrovství České Republiky v Počítačovách hrách (na evente bude pravdepodobne znova Jakub). Rozmýšľame aj nad účasťou na GamesCome, dva roky sme tam neboli a za guľášom, či pivom u poľských vývojárov, nám je už clivo. Chystáme sa aj recenzovať hardvér od Logitechu, Steelseries a ďalších výrobcov.

Všetky vaše návrhy rozhodne oceníme a budeme sa nimi inšpirovať, takže nám ich neváhajte napísať do komentov! Keďže komentáre poctivo sledujeme, vás – našich verných fanúšikov – už dobre poznáme 🙂

Ďakujeme za priazeň a nezabudnite našu stránku odporučiť aj priateľom, rozhodne odporúčame si do záložiek uložiť aspoň kategóriu Témy, kde vždy nájdete tie najväčie zaujímavosti z herného priemyslu. Prajeme všetko dobré do roku 2020!

Redakcia

Redakcia
Sleduj nás