CentrumHer Statistiky 2020

Štatistiky webu CentrumHer.eu za rok 2020

1 januára, 2021 Redakcia

Pohľad do zákulisia a štatistík webu za posledný rok.

Ani tento krát nezabudneme na zhodnotenie uplynulého roku na našich stránkach a ponúkneme vám niekoľko zaujímavých štatistík. Zároveň sa dozviete, čo nové sme vám priniesli počas roka a čo plánujeme v roku nasledujúcom.

Rok 2020 bol pre všetkých určite ťažký, či už pre deti v školách, pre pracujúcich aj rodiny, ktoré zasiahol koronavírus. Našťastie, pri hraní sa nezmenilo nič a tak sme si mohli vychutnať skvelé chvíle pri PC, či obľúbenej konzole viac, ako kedykoľvek predtým. Naopak, zrušili sa všetky živé eventy a výstavy, na ktoré sme plánovali znovu vycestovať. Snáď sa nám to podarí v roku 2021.

Aké novinky sme priniesli v roku 2020?

V uplynulom roku sme výrazne uhladili grafiku webu na desktopovej, aj mobilnej verzii. Článkom sme zmenili dizajn a titulný obrázok sa natiahol na celú šírku článku. Články tak podľa nás pôsobia viac príťažlivo a zjenotil sa dizajn PC aj mobilnej verzie.

Pre obe verzie sme vytvorili prepínač na tmavú verziu webu. Ako na PC tak aj na mobilnej verzii tento prepínač nájdete celkom hore vpravo. Ak ste doteraz tmavú verziu webu neskúsili, určite odporúčame.

V PC verzii sme prekopali hlavné menu a zmizlo označenie jednotlivých konzol. Z hlavného menu si tak jednoducho nájdete sekciu článkov, ktoré vás zaujímajú, či už články o PlayStation hrách, Xbox hrách, tematické články, alebo naše kritické články Face2Face.

Spustili sme vlastný podcast na mnohých podcastových platformách

Veľkou novinkou v roku 2020 je náš podcast o hrách a hernom priemysle. Počúvať nás môžete na platformách Spotify, Apple Podcasts, Google Podcast a v ďalších podcastových aplikáciách. Za ten čas sme stihli mať v podcaste aj významného hosťa, rozhodne odporúčame si podcasty vypočuť aj spätne. Všetky podcasty nájdete tu.

Na webe sme uviedli aj úplne novú sekciu so správami z herného priemyslu. Na adrese centrumher.eu/spravy nájdete krátke novinky – minúta po minúte – na ktoré neostal priestor v hlavných novinkách. Tieto krátke správy pridávame sporadicky, každopádne sa aj tam dozviete množstvo zaujímavostí, pridávame trailery, obrázky, či odkazy na hry zdarma. Budeme radi, ak sa do tejto sekcie budete pravidelne vracať, na dennej báze.

Viac detailov k téme: 
Spúšťame novú sekciu – Krátke správy z herného priemyslu

Experimentálne sme spustili aj možnosť zapnúť si push notifikácie – dostanete upozornenie vždy, keď vydáme článok. Čaká nás ešte veľká rekonštrukcia AMP verzie webu a kopec iných detailov, nie viditeľných na prvý pohľad.

Štatistiky za rok 2020

V roku 2020 sme mali o 65% viac zobrazení ako pred rokom. V Googli našu stránku video o 212% viac ľudí a až o 135% viac ľudí k nám prišlo práve z vyhľadávania v Googli. Zo sociálnych sietí prišlo k nám o 75% viac ľudí ako pred rokom a celkový počet užívateľov na našich stránkach sa zvýšil medziročne o 88%. To je dôkazom, že stále máme veľký potenciál rastu a to všetko vďaka vám.

Články v roku 2020:

1396 článkov, z toho:
72 recenzií
17 súťaží na Facebooku o viac ako 54 hier

Články v roku 2019:

1045 článkov, z toho:
54 recenzií
86 článkov z E3 2019
22 súťaží na Facebooku o viac ako 60 hier

Do tímu sa v závere roka 2020 pridalo niekoľko nových redaktorov, ktorých články aj recenzie môžete už nájsť na webe. Budeme radi, ak nás olajkujete na Facebooku a folownete na Instagrame. Špeciálne na Facebooku sme dosiahli rekordné počty interakcií a komentárov, za ktoré vám ďakujeme. Máme skutočne silnú a pestrú komunitu.

Ďakujeme za úspešný rok 2020 aj v čase pandémie a všetkým vám želáme všetko dobré do nového roku 2021. Hlavne veľa zdravia.

Redakcia

Redakcia
Sleduj nás