Stav herného webu CentrumHer.eu a odpovede na vaše dotazy

Ubehli len tri mesiace od zverejnenia našich štatistík, no zmenilo sa toho veľa.

Každý rok vám ponúkame štatistiky nášho webu v jednoduchom prehľade aby ste mohli aj vy nahliadnúť do toho, ako sa nám darí. Štatistiky herného webu CentrumHer.eu za rok 2018 si môžete pozrieť tu, pre nás v redakcii to bol skvelý rok. No už za tých pár mesiacov sa toho na webe zmenilo toľko, že sa chceme s vami podeliť o naše výsledky. Tvrdo pracujeme na drobných detailoch, ktoré vám zlepšia zážitok z prehliadania našich noviniek.

V prvom rade sa chceme podeliť o výsledky návštevnosti, ktoré nám rastú z niekoľkých dôvodov. Články sme začali optimalizovať tak, aby ich Google lepšie umiestňoval vo výsledkoch prehľadávania. Odrazilo sa to na návštevách z vyhľadávača, ktoré nám za tých pár mesiacov znovu stúpli. Zatiaľ čo k Januáru sme mali z vyhľadávača 43% návštev, dnes už to je takmer 50%. Pred rokom v Marci 2018 to bolo len 34%. Naša pozícia v Googli je v priemere na desiatom mieste, čo znamená na prvej stránke vo vyhľadávači.

CentrumHer.eu pozicia v googli SEO

Lepšie zabezpečený a lepšie optimalizovaný web

Na začiatku tohto roka sme preniesli celú doménu na zabezpečený certifikát SSL. Vďaka tomu môžete pri URL adresa našej stránky vidieť zámku. Zároveň okrem emailovej adresy a cookies nezbierame žiadne dáta o vašom prehliadani ani ich nevyužívame na žiadne účely. Vďaka certifikátu SSL sme sa dostali aj do vyhľadávania Google News. Naše články teda môžete denne nájsť aj v hlavných správach Google. 

Pridali sme aj novú funkciu AMP – Accelerated Mobile Pages. Ide o projekt Googlu, vďaka ktorému Google umiestni extrémne orezanú verziu stránok na svoje vlastné servery. Užívatelia potom vo vyhľadávaní Google môžu nájsť tieto AMP stránky a zobraziť ich okamžite, bez oneskorenia. Vyhľadávač má mnoho podmienok, ktoré je nutné pre AMP stránky plniť. My sme zatiaľ spustili len základnú verziu stránok AMP a tak ich môžete vidieť vo vyhľadávaní, so znakom blesku pri URL adrese. Je orezaná o všetky pluginy a funkcie, dôraz kladieme na rýchlosť.

Čo sa týka štandardnej desktopovej a štandardnej mobilnej verzie našej stránky, aj tu sme sa pohrali s optimalizáciou. Aj tu nám robí hodnotenie Google a podľa rýchlosti stránok nás umiestňuje do vyhľadávania. Môžeme povedať, že máme jeden z najrýchlejších a najlepšie optimalizovaných webov na Slovenskom a Českom trhu. Vyplýva zo skvelého hodnotenia Google Pagespeed Insights, ktoré nájdete nižšie (výsledky sa menia každý deň). Konkurencia má samozrejme funkcií na webe oveľa, oveľa viac, ale daňou za to je pomalá rýchlosť stránok. My sa sústredíme na novinky a tak sme z backendu webu zmazali ďalšie nepotrebné pluginy. Ak by ste chceli na webe konkrétnu funkciu, neváhajte nám napísať, s radosťou ju pridáme.

Nedávno sme mierne upravili layout, zapli sme možnosť kliknúť na miniatúru článku na titulnej stránke, upravili sme pätičku a sidebar. Reklamy na desktopovú verziu a mobilnú verziu už neumiestňujeme ručne. Umiestňuje ich priamo google tam, kde to uzná za vhodné a my to neovplyvníme.

CentrumHer Google Pagespeed Insight Improve

Odpovede na vaše dotazy

Do anonymného formulára na otázky sme dostali niekoľko podnetov, na ktoré tu radi odpovieme. Väčšina návrhov sa týkala súťaží.

1. Čau čau, jste super web/fb page. Chtěl bych se zeptat, kde berete herní novinky Vy, než je to u Vás publikováno jako novinka? Projíždíte instagramy, twittery a offiko stránky her nebo jak?

Veľa noviniek vytvárame na základe oficiálnych tlačových správ, ktoré nám chodia na redakčný mail. Denne dostávame tak 10-30 tlačoviek, kde nájdeme oficiálny trailer, screenshoty, info, dátum vydania atď. Všetky ostatné tematické články si hľadáme na internete, na Reddite, na zahraničných herných portáloch a na Twitteri. Preto občas uvádzame Twitter ako zdroj. Ak píšeme o nejakej téme, vždy si robíme research, teda navštívime viac zdrojov a nazbierame čo najviac dát pre novinku na CentrumHer.eu.

2. Čo pijete radšej? Borovičku alebo kolču?

Borovičku s Kolčou. Táto lahodná kombinácia nesmie nikdy chýbať na našich teambuilding akciách a berieme si ju aj do Los Angeles, na E3.

3. Viac súťaži o konzolové hry a ďakujem!
Poprosil by som viacero súťaží aj napríklad o virtuálnu realitu – okuliare…
Este by som privital aj hodnotnejsie SUTAZE o nieco take ako su konzoly PS4 alebo XBOX … alebo aj take sutaze ak by sa dali o herne notebooky a tak pod

Do súťaže dávame to, čo nám príde. Často krát sa snažíme zohnať lepšie hry, ale vydavatelia väčšinou nemajú navyše. Súťaž o hardvér, konzoly a VR je takmer nemožné spraviť, dokonca sme mali problém si VR zapožičať na recenziu kvôli nedostatku promo kusov. Myslíme si, že ceny v súťažiach sú fajn na naše pomery.

4. Chcelo by to nejaké komunitné akcie v hrách, ako napr. BF, PUBG, Apex… Volať pri tom prostredníctvom Discordu alebo aj streamovať 🙂 M.C

Na streamovanie máme slabé internety, keď sme robili podcast, boli sťažnosti, že je nekvalitný zvuk. No to je preto, že naše internety sú o hovne. Občas si v redakcii spolu zahráme, ale je to spontánne vzhľadom na časovú vyťaženosť a bol by problém sa zorganizovať dostatočne vopred, aby sme mali všetci čas a zároveň spravili aj akciu pre komunitu.

5. Zdravím, neviete mi povedať prečo si na vašej stránke nemôžem vypnúť adblock? Používam uBlock Origin, no i keď ho vypnem a stránku normálne vidím vo výnimkách tak mi reklamy ajtak nenabehnú.

Náš web pravdepodobne nespolupracuje s uBlock Origin. Aj keď máš stránku vo whiteliste, uBlock beží stále na pozadí a možno to bude problém.

Ďakujeme všetkým za priazeň tu aj na Facebooku! Zdieľajte náš web aj pre priateľov a pomôžte nám rásť.

Redakcia CentrumHer.

Sleduj nás

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.
Redakcia
Sleduj nás

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site