Steam Deck Ebay Price

Steam Deck sa už na bazároch predáva za 1500 dolárov

18 júla, 2021 Lukáš Kanik

Nestihli ste si rezervovať Steam Deck?

Dopyt po novom prenosnom hernom počítači od Valve bude obrovský. Aspoň to predpokladá firma po tom, čo oznámila Steam Deck s veľmi agresívnou cenovkou. Samotný Gabe Newell priznal, že cena bola prioritou pri tvorbe tohto zariadenia a je vysoko pravdepodobné, že sa bude predávať so stratou.

Agresívna cena znamená, že stojí len o 50 dolárov viac ako Nintendo Switch OLED a ponúka násobne vyšší výkon, schopnosť prehrávať všetky hry na Steame, ale aj väčšinu hier iných PC obchodov, dokonca aj Windows 10 aplikácie.

Steam Deck spustil predobjednávky za cenu 399 dolárov za 64GB verziu, 256GB verzia sa predáva za 529 dolárov a 512GB verzia za 649 dolárov. Mnoho ľudí, ktorí si stihli zariadenie predobjednať, ho už zavesili na bazár.

Steam Deck Cena

Na Ebay je cena dvojnásobná

Síce na Bazoši ešte žiadne Steam Decky nie sú, Ebay je ich plný. Nájdete tam desiatky položiek od ľudí, ktorí tam predávajú svoje rezervácie. Cena 64GB verzie sa na Ebay pohybuje od 700 po 800 dolárov, za 512GB verziu si ľudia pýtajú až 1500 dolárov.

Uvedenie nového herného zariadenia do predaja vždy sprevádza aj záujem scalperov, ktorí sa snažia na predobjednávke zarobiť. Je možné, že Valve nepokryje dopyt a o Steam Deck bude obrovský záujem. Mnohí si aj priplatia, len aby sa k nemu dostali.

Valve sa podarilo vymyslieť systém, ktorý zabránil botom rezerovať si túto konzolu počas prvých dvoch dní predaja.

Valve oznámilo Steam Deck, prenosú PC konzolu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.