HALO Steam

Steam dostane možnosť zdieľania hier medzi priateľmi

11 septembra, 2013 Lukáš Kanik

Steam Family Sharing – nová služba, ktorá vám dovolí sprístupniť svoje hry desiatim ľuďom.

Koncept, s ktorým prišiel Microsoft teraz spúšťa Steam a to už o týždeň, vtedy totiž začne Beta, v ktorej dostane túto možnosť prvá tisícka užívateľov Steamu.

Vlastníci hier budú mať možnosť pridať si maximálne desať ďalších užívateľov a zariadení do svojho zoznamu, ktorým sa potom sprístupnia hry vo vašej knižnici. Každý samostatný užívateľ bude mať svoje vlastné achievementy, uloženia aj dáta, ktoré sa budú ukladať na cloud.

Keď užívateľ autorizuje nové zariadenie pre zdieľanie, priateľom sa zobrazí ponuka hier, ku ktorým dostali prístup. Vlastník hier bude k nim mať vždy prístup, naopak, niekoľkí ďalší užívatelia, ktorí si chcú hru požičať nebudú môcť hrať naraz.

Ak bude chcieť hrať vlastník svoju hru, ktorú si práve niekto požičiava, ten dostane niekoľko minút na to, aby si hru zakúpil a pokračoval v nej, alebo ju vypol.

Vlastník nemôže zdieľať jednotlivé hry zo svojej knižnice, vždy bude zdieľaná celá knižnica. Taktiež nebude možné požičiavať všetky hry, len tie, v ktorých nie je vyžadované prihlásenie na herný účet, ktoré nevyžadujú ďalšiu aktivácu kľúčom alebo tie, ktoré nemajú mesačné poplatky. Ten, kto si hry požičal má prístup aj k DLC, nemôže ich však nakupovať. Itemy získané v hre nebude môcť vymieňať s osobou, ktorá hry vlastní.

Čo sa týka nejakých podvodov, ValvE varuje, že službu vypne všetkým osobám, ktoré využívajú túto možnosť podozrivo. A tiež vás varuje, aby ste hry požičiavali len dôveryhodným osobám.

Nám v redakcii to určite pomôže pri recenzovaní, uvidíme, či tento nápad spustí nakoniec aj Microsoft, ktorý od neho po kritike s DRM upustil.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.