Streamer prešiel Hades na granátovom jablku

20 februára, 2021 Ján Berzéty

Namiesto ovládača použil šťavnaté kúsky ovocia.

V hre Hades je jedným z kľúčových predmetov granátové jablko. Tento predmet vám umožňuje poriadne zvýšiť schopnosti vašej postavy. Ale čo keď sa ho rozhodnete použiť na prejdenie hry aj v realite?

Tento nápad vznikol v hlave streamera Dylana “Rudeism” Becka, ktorý zverejnil video ako prechádza finálový boss-fight hry neobyčajným spôsobom. Namiesto ovládača hral na granátovom jablku. Rozrezal ho na 10 kusov a tie pospájal káblami tak, aby dokázal jednotlivé úkony v hre vykonávať pomocou nich.

Jednotlivé kúsky mu umožňovali pohyb alebo aj útočenie. Jedno ale pomocou nich nedokázal, a to je mierenie. “Mieriť nie je treba, to je v pohode” povedal. Vôbec to neprebiehalo hladko. Káble mali vo zvyku odpadávať a Rudeism musel okrem hrania hry riešiť aj chod svojej neštandardnej klávesnice.

Toto vôbec nebol prvý takýto nezvyčajný priechod hrou od tohto streamera. V minulosti už dokázal napríklad hrať Jedi : Fallen Order pomocou hračkárskeho svetelného meča alebo dosiahnuť level 100 v hre World of Warcraft pomocou dosky na tancovanie.

Ján Berzéty