Abandoned PS5 game screenshot 1

Štúdio Blue Box zmazalo väčšinu tweetov o hre Abandoned

31 marca, 2022 Lukáš Kanik

Tweety o plánoch a marketingu hry.

Jeden z najväčších scamov za posledné roky, hra s názvom Abandoned, sa pomaly vytráca. Štúdio Blue Box, ktoré hru testovalo ako projekt Hidea Kojimu, zmazalo väčšinu tweetov, v ktorých odhaľovali plány hry aj marketingu.

Minulý rok bola oznámená hororová hra Abandoned, exkluzivita na PlayStation 5. Jej realistická grafika v FPS spracovaní zaujala najmä fanúšikov Silent Hill. Šéf štúdia, Hasan Kahraman, hru počas celého roka propagoval ako tajný projekt Hidea Kojimu a objavili sa aj špekulácie o tom, že samotný Hasan je Hideo.

V Auguste štúdio Blue Box so všetkými vydrbali, keď vydali „Real Time Experinece App“ demo. Sľubovanú ukážku hry sa im nepodarilo spustiť načas a trvalo celých 74 hodín, než ju opravili. Hráči sa nakoniec dočkali len 7-sekundového teaser traileru, ktorý však už dávno predtým bol vydaný na Youtube a Twitter samotným štúdiom.

Prečítaj si aj:
Týpek streamoval 74 hodín vkuse, aby si pozrel 7-sekundový trailer Abandoned

Demo malo až 6 GB a malo obsahovať viac ukážok z hry. Pre ich spustenie štúdio vraj potrebuje vyriešiť len drobný technický problém. Ani po pol roku však v deme nenájdete nič iné, len spomínaných 7 sekúnd.

Komunikácia štúdia sa vytratila do neznáma. Užívatelia na Twitteri si všimli, že vývojári zmazali väčšinu Tweetov o plánoch hry, dokonca aj tie, v ktorých hovorili o existujúcom deme. Zdá sa, že Sony propagovalo nesprávnu hru a titul s názvom Abandoned bol skutočne abandoned.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.