Štúdio Bungie dnes vyhlásilo nezávislosť

Activision už nebude zasahovať do ničoho okolo Destiny a ďalších značiek Bungie.

Destiny (klikni sem pre info o hrách) je momentálne najväčšia značka, ktorú má pod palcom americké štúdio Bungie. Destiny 1 a 2 vznikli vďaka spolupráci s gigantom Activision, ktoré hru vydávalo najskôr na konzoly a v druhom prípade aj na PC. Destiny predalo dodnes viac ako 50 miliónov kusov hier a DLC balíčkov a vytvorilo gigantickú komunitu hráčov.

Štúdio Bungie dnes na svojich stránkach oznámilo, že vyhlasuje nezávislosť a oddeľuje sa od Activisionu. Activision tak po ôsmych rokoch prichádza o silnú značku vo svojom vydavateľskom portfóliu, čo samozrejme spôsobilo pokles hodnoty akcií na akciovom trhu. Akcie Activisionu sa po oznámení Bungie prepadli o 11%. 

Štúdio sa tak stáva plne nezávislým štúdiom a všetko okolo Destiny bude mať v plnej réžii. Od marketingu, po sieťovú infraštruktúru, cez fóra podpory, všetko. Hra ale ostáva na platforme Battle.net a ako už Blizzard oznámil, zmeny sa ani nechystajú. Ale nie je vôbec vylúčené, že hra nevyjde na iné platformy a mám pocit, že Steam to nebude.

Moja teória: 

Epic Games: Hej Bungie, nechcete hru vydať aj na Epic Games Store? Takú silnú značku by sme chceli v shope a vy budete mať viac ľudí
Bungie: OK, ale vydavateľom je Activision
Epic Activisionu: Nech sa páči, 200 miliónov dolárov bude stačiť, aby ste dali vydavateľské práva Bungie?
Activision: OK, ale nechajte hru aj na Battle.net
Bungie: OK, neni problém
Epic: Tak čakáme vás na Epic Store
Bungie: OK

Samozrejme, nedozvieme sa pravý dôvod, prečo sa Activision vzdal takej silnej značky a riskoval stratu hodnoty firmy. Každopádne, Destiny má na konte desiatky miliónov hráčov a v príprave je už trojka. Je vždy pozitívne, keď štúdio má vlastnú moc nad obsahom a nemusí sa riadiť vydavateľským štúdiom.

Hráči Destiny navyše prechod z Activisionu do systémov Bungie nijako nepocítia.  Vývojárom dnes na Twitteri k nezávislosti gratulovalo mnoho tvárí herného priemyslu a my sa pripájame tiež.


Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site