Stvoriteľ série Mass Effect Casey Hudson opustil Bioware

8 augusta, 2014 Lukáš Kanik

Vďaka nemu sme tu mali hry ako Mass Effect, či Star Wars: Knights of the Old Republic.

Začínal ako Technický umelec na NeverWinter Nights, neskôr prešiel k Bioware, kde ostal celých 16 rokov. Riadil celý vývoj trilógie Mass Effect, pomohol vytvoriť nový Mass Effect a tiež založiť novú značku, ktorú Bioware oznámi na GamesCome.

Casey to oznámil v liste pre spolupracovaníkov, rovnako ako v odkaze pre komunitu, všetko nájdete na oficiálnych stránkach Bioware. Sami sme zvedaví, čo to znamená pre vývoj nového Mass Effectu a akým smerom sa uberie, ale zdá sa, že koncept novej hry je hotový natoľko, že si Casey mohol dovoliť odísť od EA a Bioware. Samozrejme mu prajeme bohatú kariéru v budúcnosti a už teraz verím, že buď založí nové štúdio, alebo sa pripojí k nejakému tímu, ktorí pracuje na niečom veľkom.

Tu je celé znenie listu:

„Po tom, čo som cítil, že je to celoživotná skúsenosť, rozhodol som sa stlačiť reset a odísť od Bioware. Zoberiem si potrebnú prestávku, pozriem sa na to, čo chcem skutočne robiť v ďalšej fáze môjho života a eventuálne si nastavím nové ciele.

Hoci nikdy nie je ľahké spraviť zmenu akou je táto, verím, že je práve najlepší čas. Založenie novej značky v Edmontone je hotové a tím je pripravený začať pre-produkciu titulu, ktorý myslím redefinuje interaktívnu zábavu. Vývoj nového Mass Effect je na dobrej ceste s úžasnými assetmi a hrateľnými buildmi, ktoré dokazujú, že tím je pripravený doručiť ten najlepší Mass Effect zážitok doteraz. A tím Dragon Age Inquisition robí posledné úpravy na skutočne ambicióznom titule, ktorý má jeden z najlepších vizuálov, aké som kedy videl v hre.

Ale zatiaľ čo mám pocit, že čas nadišiel, bezpochyby je to najťažšie rozhodnutie v mojej kariére. Projekty, na ktorých sme robili sú najvzrušujúcejšie a najprecíznejšie na svete. Talent v našom tíme je na špičkovej úrovni. A ľudia tu sú moji najbližší priatelia. Strávil som viac času s vami, ako s mojou rodinou a užil som si každý jeden deň s vami. „

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články