Súhrn informácií o Battlefield 4

27 marca, 2013 Lukáš Kanik

Dnes v noci EA konečne odhalilo svoje teasované nextgen Battlefield 4 a my vám okrem videí ponúkame aj súhrn informácií a screenshoty

Slovo next-gen som zámerne prečiarkol, pretože Battlefield 4 sa prekvapivo chystá aj na konzoly Xbox360 a PS3, spolu s PC a samozrejme PS4 a Xbox720. Čo je trochu zarážajúce, keďže faktom je, že staručké konzoly toho už veľa nezvládnu, navyše podľa autorov je Frostbite 3 engine využitý o 40% viac ako druhý engine. Je teda jasné, že na staré konzoly bude hra orezaná.

Frostbite 3 oproti dvojke si zachoval rovnaký grafický štýl ale samozrejme ho poráža takmer vo všetkom -v  detailoch, nasvietení scén, špičkových animáciách a mimike tvárí a celkovo hra vyzerá naozaj ako skutočný next-gen. Skok v grafike čakajte aj v deštrukcii a efektoch častíc, ktoré sú teraz oveľa detailnejšie ako v trojke a na Battlefield 4 sa pozerá proste úžasne a nepochybujem, že odtiaľ vyjdú fotorealistické zábery. Napríklad tváre a pot vyzerajú skvele. Treba tiež poznamenať, že ten 17-minútový gameplay pochádza samozrejme z PC, konzolová verzia bude značne upravená.

Príbeh bude viac ľudský, viac o osudoch, interakcii medzi postavami a oveľa dramatickejší a uveriteľnejší, než sme zvyknutý zo všetkých ostatných FPS. Do kampane pribudne niekoľko sociálnych funkcií, ktoré prispejú k znovuhrateľnosti hry a hráčovi nabudia silnejší pocit z vojny. Sociálne funkcie tiež znamenajú, že výsledky z kampane sa vám počas hry porovnávajú s priateľmi na obrazovke. Singleplayerové misie vám poskytnú viac možností pre taktizovanie a tiež možnosť rozdávať rozkazy svojim parťákom.

Pozrite si 17 minútovú ukážku z misie „Fishing in Baku

O multiplayeri zatiaľ nič nevieme, DICE chceli svoju ukážku smerovať na singleplayer, ktorý by mal svojim spracovaním poraziť Call of Duty aj po stránke zážitkov. Kráľom vojenských multiplayeroviek po kvalitatívnej stránke je dnes oprávnene Battlefield 3, ktorý stále hrávajú milióny ľudí. Engine štvorky však vyzerá brutálne, každý detail, výbuch, deštrukcia – máme sa na čo tešiť.

EA už spustila predobjednávky, pri kúpe Battlefield 4 pred vydaním získajú všetci službu Premium zdarma. Tá by mala fungovať rovnako ako pri trojke, nový obsah by mal do Battlefield 4 pribúdať zhruba ďalší rok po vydaní.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.