Summer Game Festival 2021

Summer Game Festival štartuje 10. Júna, tesne pred E3 2021

20 mája, 2021 Lukáš Kanik

Tešiť sa môžeme na niekoľko týždňov premiér.

Geoff Keighley oznámil začiatok eventu Summer Game Festival, ktorý sústredí všetky nové oznámenia počas E3 a niekoľko dní po nej. Najprestížnejšia herná výstava sa aj tento rok koná len v elektronickej forme, Summer Game Festival však chce priniesť ešte oveľa viac.

Festival začína eventom Kick Off Live! na ktorom uvidíme svetové premiéry AAA hier a niekoľko menších titulov. Koncertovať na ňom bude skupina Weezer a vysielať sa bude 10.6.2021 o 19:00 nášho času.

Do Summer Game Festivalu nasledujúce týždne prispejú títo vydavatelia: 2K, Activision, Amazon Games, Annapurna Interactive, Bandai Namco Entertainment, Battlestate Games, Blizzard Entertainment, CAPCOM, Devolver Digital, Dotemu, Electronic Arts, Epic Games, Finji, Frontier, Gearbox Publishing, Hi-Rez Studios, Inner Sloth, Koch Media, Mediatonic, MiHoYo, PlayStation, Psyonix, Raw Fury, Riot Games, Saber Interactive, SEGA, Steam, SQUARE ENIX, Tribeca Festival, Tencent Games, Warner Bros. Games, Ubisoft, Wizards of the Coast, aj Xbox.

Neskôr počas E3 bude prebiehať event Day of the Devs, zameraný na indie tituly. Summer Game Festival ich ukáže niekoľko desiatok, prihlásilo sa ich viac než 500.

Už 12.6. začne E3 2021 na ktorej bude mať konferenciu aj Ubisoft.

Summer Game Festival potom bude pokračovať až do leta, kedy sa koná digitálny GamesCom. Aj na začiatku GamesComu bude naživo vysielaná press konferencia Opening Night Live plná herných premiér.

Hráči sa tak môžu tešiť na tri mesiace plné nových herných oznámení, premér, AAA next-gen titulov a skvelých indie hier. Všetko podstatné sa budeme snažiť dávať aj na naše stránky, nezabudnite nás sledovať na Facebooku a Instagrame.

E3 2021 sa bude konať v digitálnej podobe

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: