Sunset Overdrive – najlepšia hra, akú som hral na Xbox One

14 augusta, 2014 Lukáš Kanik

Dojmy zo Sunset Overdrive sú len a len pozitívne. Ako sa to hralo a čo vás čaká?

K Sunset Overdrive som sa musel po včerajšku vrátiť aj dnes. Hra je tak návyková a tak dobrá, že som schopný pri nej presedieť aj pol výstavy, bohužiaľ na mňa čakalo x ďalších titulov. Ale dojmy z tejto Xbox One exkluzivity sú výborné.

K osahaniu bol multiplayerový mód obrany, v ktorom bol tím ôsmych hráčov online nútení obrániť dve nádrže s Overchargom. V tomto móde sa na určené miesta dovalia celkovo tri vlny mutantov – tzv. ODdov, ktoré musia hráči odraziť. Vyhráva samozrejme hráč, ktorý dosiahne najviac bodov zabíjaním mutantov všetkým, čo má v inventári.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iFrpMdDPnEY[/youtube]

 

Sunset Overdrive by som prirovnal k Infamous a Serious Sam. Pohyb a streľba tak intuitívne, že sa nezastavíte ani na moment a dynamické tempo hry vás stále núti behať, kĺzať po lanách a sypať okolo seba brutálne efektnými zbraňami. Proste paráda, niečo, pri čom rozhodne nebudete zaspávať ale odreagujete sa. Efekty zbraní sú na špičkovej úrovni a nebudete sa čudovať, ak namiesto nábojov poslúžia vybuchujúce kanistre, staré hudobné platne, TNTeddy (mackovia s TNT náložou) alebo dračí čínsky ohňostroj. Len si to predstavte, keď osem hráčov sype na skupinku mutantov takýmito zbraňami naraz. MASAKER.

K dynamike pohybu napomáha aj fakt, že môžete kĺzať po okrajoch objektov a po lanách, ktoré sú natiahnuté po celom meste. To vykonáte jednoduchým stlačením X a postava sa sama prichytí na hranu, alebo lano. Pohyb môžete samozrejme kontrolovať na “križovatkách” a je dostatočne pomalý na to, aby ste s prehľadom videli na plochu pod sebou. A znova sypali všetkým, čo máte po ruke.

Sunset Overdrive-forall-SunsetCity-jpg Sunset Overdrive-Blower-jpg

K zbraniam si môžete zarátať aj tie tradičnejšie, ako klasický samopal, horľavú brokovnicu, alebo gélovú pištoľ. Skutočné potešenie budete mať ale práve z tých netradičných a to aj napriek tomu, že pri ich použití totálne stratíte prehľad na obrazovke vďaka fantastickým efektom. V prípade Sunset Overdrive to ale vôbec nevadí, farebné efekty ešte viac dopĺňajú atmosféru divokého Sunsetu. V kampani bude vaša postava získavať skúsenostné body zbieraním AMPov, za ktoré si odomknete ďalšie masívne úroky. Napríklad také tornádo, alebo nukleárnu strelu.

Hrá sa to výborne, ovládanie je jednoduché a intuitívne (v skutočnosti použijete len 6 tlačidiel) a graficky ide tiež o jednu z najkrajších hier novej generácie. Krásna farebná grafika vás nebude dráždiť a nezaznamenal som žiadne vážnejšie framedropy. Len trochu zabolí, že hra beží len v 30FPS.

Sunset Overdrive-online-roman-candle-jpg Sunset Overdrive-Captain-Ahab-jpg

Ak sa chystáte v Septembri siahnuť po Xbox One, Sunset Overdrive bude tá správna voľba. Zabaví vás nie len v singleplayeri, ale najmä v rýchlom a dynamickom multiplayeri, kde tomu nechýba štipka súťaživosti a pozerať sa na tie masakrálne súboje je proste pastva pre oči. Áno, hra, pre ktorú by som si Xbox One kúpil.

Sunset Overdrive vyjde na Xbox One 31.10. 2014 v EU

 

Sledujte ma: