System Shock 3

System Shock 3 v problémoch, vývojári dostali výpoveď

10 februára, 2020 Lukáš Kanik

Projekt opustili aj vedúci vývojári.

Na serveri VGChronicle sa objavila smutná správa pre priaznivcov značky System Shock. Tretí diel série je v problémoch a len tak skoro nevyjde. Množstvo vývojárov z tohto tímu totiž už nepracuje v Otherside Entertainment.

Tucet vývojárov z tímu System Shock 3 si v uplynulých mesiacoch aktualizovalo profily na LinkedIn, kde uviedli, že už nepracujú v Otherside. Ide o vedúce pozície autora príbehu, režiséra, senior dizajnéra, hlavného programátora, lídra QA oddelenia, senior umelci a ďalší. Odchod potvrdil aj komunitný manažér, Sam Luangkhot. Ten navyše dodal, že v štúdiu prebehlo veľké prepúšťanie.

Jeden z vývojárov potvrdil, že tím za hrou System Shock 3 už prakticky neexistuje a hra bola odložená do šuflíka. Vraj ani nedostali informáciu od zamestnávateľa, prečo sa tak stalo.

Pravdepodobne za to môže finančná situácia, ktorú spôsobilo Starbreeze. Švédsky vydavateľ si od Otherside kúpil práva na vydanie ešte v roku 2017, no v roku 2019 im už hrozil krach. Preto práva na vydanie hry Starbreeze predal späť štúdiu Otherside, za koľko sa dozviete v tomto článku.

Otherside tak vznikol dlh, respektíve, neočakávané výdavky. Pri rýchlosti vývoja tejto hry si pravdepodobne spočítali, že ak by ju chceli dokončiť, dostli by sa do podobnej situácie, ako Starbreeze. Iný vydavateľ sa pravdepodobne neprihlásil.

Posledný gameplay System Shock 3 sme videli v Septembri, pozrieť si ho môžete tu:

System Shock 3 dostal prvý gameplay trailer a vyzerá parádne

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: