Tá hra, na ktorej pracuje Playground je nové Fable

A vraj to sponzoruje Microsoft, veľkými peniazmi. 

Pred dvoma mesiacmi sme vám písali o štúdiu Playground Games (Forza Horizon séria) ktoré založilo novú pobočku v Británii. Vtedy sme sa dozvedeli, že štúdio začalo pracovať na novom open world akčnom RPG a na pomoc prišlo mnoho skvelých vývojárskych mien z iných štúdií. Server Eurogamer priniesol dnes nové informácie z tajného zdroja, teraz už vieme že túto parádu sponzoruje Microsoft. A nie je to len tak hocijaký projekt ale reštart série Fable.

Nové Fable bude zamerané na príbeh s pevne stanoveným hrdinom a bude to open world akčné RPG. Tím sa v novej založenej pobočke štúdia Playground vo Warwickshire rozrastie z niekoľkých desiatok až na dve stovky vývojárov. Hra je však len vo veľmi skorom štádiu vývoja takže tak skoro si ju nezahráme, vývojový cyklus takéhoto RPG môže byť aj štyri roky. Znova sa ale vrátime do sveta Albion.

Vývoj nového Fable tak začína dva roky po tom, čo bol zrušený vývoj Fable Legends a štúdio Lionhead bolo zatvorené. Fable Legends malo byť free-to-play titulom so zameraním na multiplayer. Podľa bývalých vývojárov z Lionheadu, Microsoft nechcel ani počuť o plnohodnotnej singleplayerovej hre Fable 4.

Podľa výpovedí ľudí z Lionheadu, je prinajmenšom čudné, že Microsoft najskôr pochová značku Fable a potom zatvorí štúdio, ktoré je expertom na vývoj Fable od samého začiatku. A následne rovnaký Microsoft spustí vývoj ďalšieho Fable. A navyše, podľa správ to vyzerá tak, že Microsoft do tohto projektu naleje veľmi veľa peňazí, pretože sa vraj inšpirovali úspechom Horizon: Zero Dawn od Guerilla Games. To je totiž čisto singleplayerová open world hra, ktorá predala viac ako 4 milióny kusov na jedinej platforme za menej ako rok. Microsoft chce tiež takú exkluzivitu.


Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site